"Pan Svěrák vyslovil souhlas s muzikálovou adaptací, a tak jsme se pustili do příprav," uvedl režisér a autor divadelní verze Antonín Procházka, který bude 18. ledna na konkursech vybírat uchazeče o vedlejší role a company.

Hlavní role jsou již z části obsazeny, postavu vedoucího samoobsluhy Jouzy, kterého ve filmu hrál Lubomír Lipský, vytvoří Jiří Korn a Václav Kopta. "K duchům mám hodně osobní vztah," vysvětlil člen divadla Semafor, Kopta. "Ve filmu jsem totiž zpíval všechny dětské party včetně Pramen zdraví s dětským sborem základní školy Sušická. Byl to můj úplně první kontakt s filmem, první dobrodružství s natáčením, na které dodnes moc rád vzpomínám," dodal textař a klavírista Václav Kopta.

"Ve filmové verzi je několik hitů, jako třeba Hajný je lesa pán nebo Žampióny nadívané, ale pro celovečerní představení je potřeba více písní. Proto divákům nabídneme i další slavné písničky tandemu Svěrák a Uhlíř," doplnil mluvčí muzikálu Janis Sidovský. V muzikálu tak zazní třeba hit Neopouštěj staré známé pro nové a přibude postava tělocvikáře, kterého budou hrát Jiří Langmajer a Roman Vojtek.