Hlavní moto hlasového festivalu zní: "Každé zvíře má svůj hlas, objevte ten svůj!" Podle pořadatelů je hlas základní prostředek mezi lidské komunikace. "Dokáže hladit i vychovávat, konejšit, apelovat a také inspirovat," uvádí oficiální facebooková událost, podle níž mohou lidé ovládnutí svého hlasu poznávat sami sebe i pomáhat ostatním.

Na programu festivalu jsou koncerty, diskuse a umělecké dílny. Zájemci - a nemusí to být nutně jen profesionálové - si na nich budou moci vyzkoušet rozmanité způsoby vytváření zvuků a techniky, jak se pomocí hlasu uvolnit a meditovat. Cesty ke zkoumání často netušené síly hlasu nabídnou zpěváci, skladatelé a performeři z Česka, Slovinska, Spojených států, Izraele, a Německa. Zúčastní se například kapela Ty Syčáci.

"Nalezněte svůj hlas, nechte se svést, přijďte cvrlikat nebo bručet a zpívat z celého srdce," lákají organizátoři z organizace NEIRO Association for Expanding Arts na oficiálních stránkách s tím, že zvány jsou všechny věkové skupiny. Festival se koná na různých místech Prahy - v budově HAMU na Malostranském náměstí, nedaleké Malostranské Besedě, studiu NEIRO ve Vršovicích a Kampusu Hybernská v centru metropole.