Křest publikace se však uskutečnil v úterý 2. září po poledni v pražském klubu Lávka. U slavnostní chvíle nechyběla celá řada vzácných hostů z herecké branže. Ujít křest si nenechaly Dagmar Havlová, Dana Batulková, ale ani Jaroslav Dušek či autorova kolegyně ze Slováckého divadla Jitka Josková.

A proč se Josef Kubáník rozhodl věnovat Květě Fialové k jubileu knihu? „Kytky, bonboniéry i přívěšky jsou krásné, ale protože Květa je pro mě výjimečný člověk, chtěl jsem jí dát i výjimečný dárek," vysvětluje autor. Pracoval na něm v tajnosti přes půl roku. Na otázku, co všechno čtenáři v knize objeví, odpovídá stručně. „Náš příběh. Od chvíle, kdy jsme se poznali až do současnosti." Veselé i dojemné historky o společných dovolených, zákulisí vzniku inscenací Slováckého divadla, natáčení i o setkání s mnoha slavnými osobnostmi jakými je Karel Gott, Simona Stašová, Václav Havel a další doprovází snímky z inscenací Slováckého divadla i ze soukromého archívu.

„Květu mnozí vnímají jako trošku bláznivou starou dámu. Já jsem ji ale poznal úplně jinak. A i o tom ta knížka je," dodává herec. Zároveň připojuje jednu perličku. „Ačkoliv bude kniha na pultech tento týden, uprosil jsem vydavatelství, a to nám do Slováckého divadla poslalo přednostně 100 kusů, které paní Květa v den svých 85. narozenin podepsala. Každý, kdo by doma chtěl takový unikátní exemplář mít, jej dostane v pokladně divadla."