Lucie se už léta věnuje andělské terapií pomocí automatického psaní, což je metoda, která pomáhá lidem najít sama sebe. A přesně v tomto duchu se nese i její kniha, která je určena všem dětem bez rozdílu věku.

„Myslím, že kdybych nebyla máma, kniha by nevznikla. Původně jsem ji psala pro svoji dceru Agátku. Měla být důkazem mé úcty a lásky k ní. Myslím, že každá matka, která miluje své dítě, hledá způsob, jak mu svoji lásku dát najevo a jak ten úžasný pocit a emoci zhmotnit. Mně se to doufám podařilo. Když jsem napsala pár kapitol, řekla jsem si, že by kniha mohla být něčím přínosná také ostatním dětem. Snažila jsem se do ní vložit odpovědi na otázky, které děti mívají. Kniha je o lásce a o strachu. Strach je něco, co nám brání žít plnohodnotný život," řekla Doležalová.

Dílo Lucie Doležalové přináší skvělou příležitost, jak citlivě otevřít dětem témata odchodu milovaného člověka do nebe nebo příchodu nové duše na tento svět. Je určeno i starším dětem, které s ním mohou pracovat samostatně. Najdou zde důležité souvislosti fungování našich životů a jistě i odpovědi na některé své otázky.

„Důležité je aby si uvědomily, že každý čin má svůj důsledek a je tedy nutné přijmout odpovědnost za své chování. Věřím, že moje kniha osloví čtenáře napříč generacemi a upoutá je tajemstvím, které zde s opatrností poodhaluji," dodala spisovatelka s tím, že řada obrázků uvnitř publikace je připravena pro samostatné tvoření dětí.

Kmotry knihy jsou houslista Michael Tejč a soulová zpěvačka Dannie. Slavnostní křest, kde nechyběla ani autogramiáda a prodej nové publikace, moderovala Linda Bernátová.