Výstava přináší obsáhlý vhled do malířovy tvorby i osobního života. Ve čtyřech patrech Tančícího domu je vystaveno na 400 děl, některá z nich poprvé od roku 1957.

V prvním patře a druhém podzemním podlaží jsou k vidění známé Ladovy obrazy jako Rvačka v hospodě (1943), Ponocný (1948) či Tři koledníci na sv. Štěpána (1942) i méně známé ilustrace jako Mikuláš, anděl a čert (1940), skica Ročních období, která vznikla okolo roku 1940, Volební karikatury I. a II. z 20. let nebo obraz Radecký a kanonýr Jabůrek, který byl naposledy vystaven v roce 1957.

Knihy a časopisy
Návštěvníci si zde mohou prohlédnout také ilustrace časopisů a knih včetně slavného Haškova Švejka. První podzemní podlaží představuje tvorbu pro děti, a to za pomoci řady interaktivních exponátů, jako jsou tablety s webovou aplikací na motivy obrázků Josefa Lady, auto s animací večerníčku Bubáci a hastrmani či maketa knihy Kaňka do pohádky, kterou mohou děti prolézat.

Soukromý život
Připraveno je i promítání pohádek. V přízemí galerie mohou návštěvníci nahlédnout do soukromého života Josefa Lady. K vidění je zde rodokmen Ladovy rodiny, model malířovy pracovny a jeho další osobní věci. Součástí přízemí jsou i filmové kostýmy, které Lada navrhl.

V rámci doprovodného programu výstavy proběhnou vybrané středy od 18 hodin komentované prohlídky s vnukem malíře Josefem Ladou, pro které je nutná rezervace.

Největší přehlídka
Výstava Sedmičky Josefa Lady je největší přehlídkou Ladovy tvorby v Praze za posledních deset let, díla jsou zapůjčena z osmi muzeí, galerií a od soukromých sběratelů.

Je symbolicky umístěna v Tančícím domě v oblasti Podskalí, části Prahy mezi Jiráskovým náměstím a Výtoní, kde Josef Lada žil.

Expozice si návštěvníci mohou prohlédnout v Galerii Tančící dům až do 1. dubna 2018.

Josef Lada(1887-1957)
Působil jako karikaturista, ilustrátor a také jako spisovatel. Kromě mnoha pohádek a knih pro děti, které sám napsal (k nejznámějším patří Kocour Mikeš a O chytré kmotře lišce), ilustroval především Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války (pro Švejka nakreslil 1339 kreseb) a další knihy Jaroslava Haška, dále Tyrolské elegie, Krále Lávru a Epigramy Karla Havlíčka Borovského, Erbenovy a Drdovy pohádky a další. Byl rovněž autorem výprav, scén a kostýmů k divadelním hrám i operám uváděným Národním divadlem a hlavním výtvarníkem filmu režiséra Josefa Macha Hrátky s čertem z roku 1956, natočeného podle pohádkové divadelní hry Jana Drdy.