Expozice velkoformátových fotografií na téma dogma, které je alfou a omegou volné tvorby, zachycuje autorův pocit frustrace ze stavu české společnosti, kterou pětadvacet let po pádu komunismu ovládá konzum.

Mezi její hlavní atributy patří podle Kratochvíla malost, zbabělost a uzavřenost. Čili vlastnosti, které zrodilo období komunistické totality a s nimiž je třeba bojovat. „Nechceme výstavu pojmout vysloveně negativně, ale byl bych rád, kdyby lidi přiměla alespoň k nějaké sebereflexi," říká Antonín Kratochvíl. Před objektivem jeho fotoaparátu stanulo několik lidí, kteří na popud všem dogmatům dobrovolně svázali své tváře a v některých případech i polonahá těla. Mezi objekty najdeme mimo jiné herce Bolka Polívku, který je vedle Antonína Kratochvíla jednou z hlavních tváří výstavy. Zapojí se i do doprovodných programů, které Malostranská beseda v rámci expozice na podzim chystá.

„K výstavě natáčíme i autentické monology osobností, které se zamýšlejí nad předsudky společnosti. Jsou mezi nimi zpěvačka Tonya Graves, režisér Jan Hřebejk nebo spisovatel Michal Viewegh," vysvětluje Kratochvíl. Expozice bude přístupná denně kromě pondělí od 12 do 20 hodin až do 17. listopadu.