Desetidílný cyklus pozve diváky dvakrát do Čech a osmkrát na Moravu co díl, to výlet do jedné vinařské oblasti. Hned první návštěva se odehrává ve Velkých Pavlovicích, kde na tamních vinicích začal příběh šlechtění odrůdy Pálava, který byl dokončen pod vápencovými skalami v Perné.

Krajinu pod Buchlovem představí Muškát moravský, Rulandské modré je typické pro Karlštejn nebo Kutnou Horu, za Ryzlinkem rýnským se tvůrci vydají do Bzence.

Poctivé chutnání

„Naším cílem je seznámit diváky nejen s jednotlivými vinařskými oblastmi, ale i s kulturou a historií, která se k nim váže. Zároveň je chceme i pobavit, možná i udělit nějakou tu radu,“ říká Václav Žmolík, který je spolu s Petrem Psotkou, ředitelem Vinařského Institutu v Brně, i autorem scénáře.

„Práce na pořadu nám zabrala dva a půl roku života, protože zahrnovala celou řadu činností, včetně objíždění lokací, o kterých jsme psali, či seznamování se s vinaři. Natáčení bylo velice příjemné, všechny odrůdy, o nichž se zmiňujeme, jsem ochutnal, musím říct, že poctivě,“ usmívá se moderátor.

Vliv Karla IV. či Římanů

Režisérem cyklu je Jan Těšitel, který si podobný formát vyzkoušel při vzniku cestopisného magazínu Bedekr. „Pořad Krajinou vína jsem chtěl pojmout tak, aby byl moderní, aby diváky zaujal atmosférou jednotlivých míst a také aby je i inspiroval k ochutnání příslušných vín. Lidé, kteří se kolem vína točí, jsou skvělí. Ať už je to kontaktem s přírodou, tvrdou prací nebo vášní pro vinnou révu. Je opravdu těžké najít mezi někoho, komu chybí pokora. A to je velmi inspirující,“ uvádí Jan Těšitel.

Během natáčení jej nejvíc zaujaly informace o vlivu císaře Karla IV. na vinohradnictví na Mělnicku nebo o stopách Římanů u Mikulova. Historické souvislosti totiž hrají v putování za vínem důležitou roli.

Souběžně s televizním pořadem vyjde koncem dubna i stejnojmenná kniha. V každé kapitole najdou čtenáři historii dotyčné odrůdy, specifikaci oblasti, pro kterou je typická, a charakteristiku odrůdy. Seznámí se také s vinaři, kteří ji pěstují, a dostanou také informace, s jakým jídlem se ta která odrůda nejlépe snoubí.