Celá akce se ponese v psychadelickém tónu a k vidění budou nejrůznější světelné instalace, dekorace a jiné umělecké výtvory. K poslechu pak bude na dvou pódiích především elektronická hudba umělců a DJů z takřka celé Evropy, Austrálie, Spojených arabských emirátů i Jižní Ameriky.

Umělecká skupina UFO BUFO, která celou akci pořádá, vystavovala svá umělecká díla po celé republice i v zahraničí a na letošním festivalu Colours of Ostrava s nimi sklidila nečekaný úspěch. V letech 2010 - 2012 tato skupina pořádala podobný festival s názvem Cosmic frog (tedy Kosmická žába) na Slovácku.

A proč název festivalu UFO BUFO? „UFO znamená neidentifikovatelné létající objekty a BUFO je latinsky žába. A navíc se to pěkně rýmuje," říká se smíchem hlavní pořadatel Cyril Kučera.

Minulý rok na akci UFO BUFO dorazilo přes 750 návštěvníků a letos pořadatelé doufají, že tento počet překonají. „Očekáváme hlavně návštěvníky ze zahraničí, kteří takovéto akce pravidelně objíždějí," dodává hlavní pořadatel. Program bude připraven i pro děti, které na akci dorazí se svými rodiči.

Samozřejmostí je bohaté občerstvení a možnost ubytování návštěvníků festivalu v nedalekém kempu.

Barbora Němcová