Z hudební části programu zaujmou například Divokej Bill, Sto zvířat, Michal Hrůza, Mňága a Žďorp, Vladimír Mišík či Jaroslav Uhlíř.

„Všichni tito slavní umělci se rozhodli festival podpořit, protože chtějí spolu s námi měnit klima ve společnosti. Chtějí ukázat, že schopnost pomáhat si je něco normálního, něco, co nás jako lidi spojuje. Letošní Ploty jsou společným dílem těch, kteří vědí, že lidská duše je něco velice křehkého a cenného," uvedl ředitel festivalu Robert Kozler.

Zábava i osvěta

Právě propojení tematiky duševního zdraví a kulturní scény je pro festival typické. Organizátoři festivalu šíří mezi návštěvníky nejen zábavu, ale také osvětu. Návštěvníci sami navíc mohou využít služeb odborníků. Součástí každé z programových zón budou takzvané srdce zóny. V nich se návštěvníci setkají s předními bohnickými psychology a dozvědí se, kde hledat pomoc s různými životními problémy.

Vedle srdce zón připravili organizátoři také speciální prostor s názvem Oáza, který má sloužit k hlubší komunikaci návštěvníků s odborníky. Charitativní festival podpoří návrat psychiatrických pacientů do společnosti.