I téhle pracovní nabídky si pražský rodák váží, protože na Ostravsku má hodně přátel a vážou se k němu i krásné vzpomínky. „Nikdy nezapomenu na moderování benefice Marka Jankulovského na beznadějně vyprodaných Bazalech. Nikdy si nepřestanu vážit toho, jak mě, ‚pražskeho cypa', fanoušci Baníku přijali. Na celý region nedám dopustit, jezdím tu rád pracovně i jako běžný turista,“ říká pražský rodák Libor Bouček.

Proč jste si Moravskoslezský kraj tak oblíbil?
Díky přátelům, které jsem v regionu poznal. Hlavně proto je můj vztah k Ostravsku jednoznačně vřelý. Mám rád srdečnost, hrdost a otevřenost, které k tomuto regionu patří. Navíc člověk zde naleznete tolik skvostů. Beskydy na straně jedné, Jeseníky na druhé. Třinec a svět téměř sám pro sebe kolem něj, okolí Osoblahy. Je toho spousta. Ale mám to tu rád především kvůli lidem, kteří jsou pyšní na zdejší region. A navíc babička byla z Vlčovic u Frenštátu, takže trochu krve tohoto kraje mám v sobě.

Jezdíte tady jen pracovně, nebo jste sem zavítal i jako turista?
Obojí. Většina sportovních akcí, které dělám, se odehrává v Ostravě (Zlatá tretra, Davis Cup, Fed Cup). A z turistického hlediska se jedná o region, který patří v Česku mezi ty nejatraktivnější, a člověk by ho rozhodně neměl minout. A díky železnici mám pocit, že je to v podstatě za rohem. Prošel jsem si Beskydy poměrně důkladně.

Sportovní fanoušci z Ostravska si vás pamatují i jako moderátora z benefice Marka Jankulovského, kdy byl legendární stadion Bazaly naposledy vyprodaný. Jak na tuto akci vzpomínáte?
Marka Jankulovského považuji za svého velkého kamaráda a nesmírně si ho vážím nejen za to, co ve fotbale dokázal, ale taky za to, jak přirozeně ty zkušenosti vrací klubu svého srdce Baníku. I když nepatřím logicky k zarytým fanouškům Baníku, díky Markovi a díky lidem, kteří Baník dnes tvoří hráči, jeden z nejlepších trenérů v Česku, majitel vizionář a především fanoušci , zaslouží hluboký obdiv. A akce to byla absolutně nezapomenutelná. A to i v tom rozměru, že mě, „pražskeho cypa“ fanoušci přijali. Nikdy si toho nepřestanu vážit.

Jaký je váš vztah k plesům? Pouze pracovní, nebo taky na nějaké chodíte?
Tančím výhradně v sebeobraně a jako sebeobrana to také vypadá. Ale mám rád plesovou atmosféru. Tu chvíli, kdy se lidé obléknou a jdou si užít výjimečnost jednoho večera. Každé město a region by takovou slavnost měly mít patří to k sebeurčení místa a je to jen radost. Rád na plesy chodím, ale ve vlastním zájmu nechtějte, abych tančil.

Jak vzpomínáte na své taneční? Vybavíte si tanec, který vám vůbec nešel?
Nešel mi žádný. Do tanečních jsem chodil dva týdny a pak jsem si radši zlomil nohu. Zní to neuvěřitelně, ale opravdu to je pravda. Pro mě to bylo bolestivé, ale pro dívky v mých tanečních to bylo jenom dobře. To zpětně vím.


Tančení v Česku hodně pomáhá pořad České televize StarDance. Co říkáte na výkony některých umělců, sportovců a dalších celebrit?
Nejsem pravidelným divákem tohoto televizního svátku a odpovím kolegiálně vždy když se koukám, tak mě překvapuje Marek Eben s Terezou Kostkovou a jejich konstantnost ve výkonu a schopnost hledání a nacházení point srovnatelná s talentem zvířat, která dokážou najít v nepřístupném terénu lanýže.

Ve StarDance bylo i hodně moderátorů, objeví se někdy v budoucnu v soutěži i Libor Bouček?
V poslední sérii. I když to nebude poslední plánovaná série, jeho účinkování z toho tu poslední sérii stoprocentně udělá.