Politika s.r.o. Tomáše Lemešaniho, která v září vychází pod jeho nakladatelskou značkou Independent Media Publishing, zmonitorovala finanční toky politického byznysu šéfa Svobody a přímé demokracie i lidí ze zákulisí. Vykreslila tak mechanismus, jakým se peníze investované v kampani vrací s úrokem ze státní kasy zpátky ke svým investorům.

“Politika byla a je pro Tomio Okamuru čirým byznysem. Svědčí o tom kromě nejasné hodnotové orientace a neustále populistických projevů také tok peněz, který proudí přes jeho politické subjekty. V knize popisuji jak to funguje, kdo mýty o Okamurovi stvořil a je možné, že to funguje navzdory zákonům a kritice většiny společnosti,” říká Tomáš Lemešani.

Autor v Politice s.r.o. popisuje mediální a marketingové partnery xenofobních populistů. To, proč do Okamury a spol. investují a jak se jim to vrací. Zachycen je také poměrně nový fenomén, který autor nazývá vytvořením paralelního vesmíru, tedy mediálního prostředí, které si vytváří vlastní fakta a manipuluje lidmi tak, aby ničemu jinému než jejich sdělení nevěřili.

Kriminálně podezřelé mechanismy

“Tato továrna na lži je fenoménem dnešní doby. Ohrožená skupina lidí díky kvalitní manipulaci nejenže hoaxům věří, ale je schopna za hoaxy a manipulace považovat jakékoliv jiné informace. Skupina marketingových hráčů v kuloárech politiky to pochopila a vydělává na tom prostřednictvím populistů desítky milionů korun ročně,” uvádí autor.

Politika s.r.o. monitoruje i kriminálně podezřelé mechanismy, jakými politik vyvádí peníze z vlastních politických stran a prokazuje, že jde o cílené krátkodobé plány, jak na populistické vlně vydělat slušné peníze. Bokem nezůstala ani podezření, že získává finance z Kremlu nebo minulost a šoubyznysová kariéra krále populismu.

Autor už díky podpoře na crowdfundingu napsal knihu Z Bureše Babišem o kontroverzní kariéře Andreje Babiše. I přes nulovou podporu sponzorů a neziskových organizací a projektu „na vlastní pěst“ se z knihy prodalo přes tisíc výtisků.

Politika s.r.o. vyjde opět svépomocně a autor ji prodává prostřednictvím vlastního serveru Biztweet.cz, objednávkami na emailové adrese marketing@biztweet.eu. K dispozici je limitovaný počet tištěných kusů a elektronická verze knihy.