Jako první se v roli výstřední milionářky Tanyi uvede Adéla Gondíková, jejíž premiéra se uskuteční 2. října. „Mám velkou trému, protože poprvé musím tancovat, zpívat a hrát současně," přiznala herečka, která se na jevišti potká se svým životním partnerem Jiřím Langmajerem. „Písničky skupiny ABBA působí hodně jednoduše, ale zpívat je vůbec snadné není," doplnila. Na nové angažmá se připravovala celé prázdniny, brala hodiny zpěvu a kvůli zvýšení fyzické kondice začala běhat.

Dalším nováčkem v souboru je zpívající herec David Gránský. Ten svoji premiéru naplánoval na 22. říjen a jako mladík Sky zatancuje také v ploutvích. „Viděl jsem českou Mamma Mia! na jaře a tak mě představení chytlo, že jsem na nabídku okamžitě kývl. Je to velká zábava a skvělá hudba," řekl.

Hostující hvězdou české verze Mamma Mia! je Helena Vondráčková, která poprvé vystoupí v hlavní úloze Donny 23. října. „Je to výborná role, nejen, že zpívá hity jako Dancing Queen nebo The Winner Takes It All, ale je tam i spousta hereckých akcí a vtipných situací. Donna je taková ženská od rány, ale současně plná citu, což je pro mě moc pěkná divadelní příležitost," uvedla jedna z nejúspěšnějších ikon české populární hudby.

Muzikál Mamma Mia! dosud ve světě vidělo 56 miliónů diváků a jen v Londýně představení odehrálo více než 6000 repríz. V pražské inscenaci účinkují Alena Antalová, Jiří Langmajer, Leona Machálková, Daniela Šinkorová, Hana Křížková, Petr Kolář, Radka Fišarová, Pavel Vítek, Jitka Asterová, Jaroslava Kretschmerová, Roman Vojtek, Tomáš Smička, Petra Vraspírová, Tomáš Trapl, Hana Holišová, Michael Foret, Olga Lounová, Petr Kotvald, Michaela Nosková, Kateřina Klausová, Ivana Korolová a další.

Zábavný příběh muzikálu se odehrává na malém řeckém ostrově. V předvečer své svatby pozve Sophie tři muže, kteří se před 20 lety mihli životem její matky Donny. Každý z nich by tak mohl být jejím otcem. Toto nečekané setkání přinese nejednu komickou situaci… Děj doplňují nejznámější písně švédského kvarteta ABBA: Dancing Queen, Mamma Mia, Money, Money, Money, The Winner Takes It All, Super Trouper, Thank You For The Music a mnohé další.

Scénář k muzikálu superlativů napsala britská dramatička Catherine Johnson, autory hudby a texů písní jsou hitmakeři skupiny ABBA – Benny Andersson, Björn Ulvaeus a Stig Anderson.

Tvůrčí tým české verze tvoří Antonín Procházka (režie), Adam Novák (překlad libreta a textů), Roman Šolc (kostýmy), Radek Havlíček (scéna), Ivana Hannichová (choreografie), Dalibor Kapras (dirigent) a Alena Průchová (sbormistryně).

Producenty jsou Ing. Peter Kovarčík a společnost Dark style agency. Vstupenky jsou v předprodeji s sítích TicketArt a Ticketportal po celé republice. Generálním partnerem muzikálu Mamma Mia je akciová společnost PSJ.