Mladá výtvarnice maluje převážně krajiny a rostlinné motivy a v některých jejích pracích dominuje motiv jablka, jakožto symbol nalezení správné cesty. Jablko má v mnoha kulturách a mytologiích složitější ikonologický význam. Stačí vzpomenut např. na jablko hříchu ze stromu poznání, které okusili podle Bible Adam a Eva a zaplatili za to vyhnáním z rajské zahrady. Dalším příkladem je jablko sváru z řeckých bájí a pověstí, jež předcházelo únosu nejkrásnější ženy světa trojské Heleny.

Cesta u Giverny při západu slunce. Impresionistická krajinomalba Václava Radimského pochází z roku 1898 a visí v obřadní síni polenské radnice.
V Polné mají obraz za miliony. Rozhodnou o jeho prodeji

Malířka Ema Pok však jablka často zasazuje do krajiny jako milníky, které mají znamenat mety a nový začátek v životě. Někdy se na jejích obrazech setkáváme i s jablky doplněnými ženským tělem, což odkazuje k lidské sexualitě. Dalším jejím tématem jsou ptáci a hnízdění jakožto symbol harmonie v partnerském soužití nebo výjevy křesťanské inspirované díly starých mistrů.

Rodinná tradice

Ema Pok vystudovala Střední uměleckou školu textilních řemesel a poté doktorský studijní program v oboru Obecná teorie a dějiny umění a kultury na Univerzitě Karlově. V průběhu let vystavovala několikrát v Galerii u Zlatého kohouta v Praze, ve foyer Státního ústavu pro jadernou bezpečnost, v Muzeu hrnčířství v Kostelci nad Černými lesy a jinde.

V dětství snil o olympiádě a medaili. V gymnastice však pro něj byl strop republikový titul a účast na kruzích ve finále juniorského ME. Přesto se Vladimír Novotný z Blanska dostal na vrchol. Ve třiceti letech jako artista na kruzích u Cirque du Soleil.
Cirque du Soleil? To je jako hrát v NHL, říká artista Novotný

V minulosti se také věnovala malbě na tělo a jako body-artová malířka pracovala na dvou filmech České televize – Polibek na cestu a Láska in memoriam. Autorka pokračuje v rodinné tradici, jelikož její děd byl architekt a ilustrátor – Otakar Pok a jeho otec Josef Pok – akademický malíř.

Mladá výtvarnice se rozhodla svojí výstavou podpořit projekty Nadace Naše dítě, kterou před 26 lety založila Zuzana Baudyšová. Z celkem 40 obrazů, které malířka věnovala nadaci, můžete vybírat po celé letní prázdniny. Koupí obrázku přispějete dobré věci. 

Z festivalu Sabor Latino Praha.
Salsa, koktejly z rumu i talismany. Latinská Amerika se představí v Praze