Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na co se můžeme těšit v páté sérii seriálu Cesty domů?

Praha /ROZHOVORY, VZTAHOVÝ PAVOUK/ - Pátá série Cest domů divákům představí mimo jiné novou rodinu v čele s krásnou, bohatou a obětavou Helenou Šeborovou, kterou hraje Kateřina Brožová.

27.8.2012 1
SDÍLEJ:

Cesty domů: Bára Seidlová: Jitka Smutná, Mirek Etzler, Tereza Kostková a Alois ŠvehlíkFoto: TV Prima

Helena Šeborová se objeví hned v prvním díle, a to za dramatických okolností. V hradišťské nemocnici je s infarktem hospitalizovaný její partner – podnikatel Václav Janák (Petr Štěpánek). Helena je na společenské akci, ale okamžitě za ním vyráží do Hradiště. Fakt, že má v sobě několik skleniček, řeší až ve chvíli, kdy ji zastaví policisté. Když se jí konečně podaří dostat do nemocnice, narazí na další problém. Protože není oficiální rodinná příslušnice, lékaři z kardiochirurgie jí nechtějí říct žádné informace o Václavově zdravotním stavu ani ji za ním pustit. Což víc než vyhovuje Václavovým dospělým dětem – Evě (Kristýna Janáčková) a Filipovi (Miloslav Tichý). Ani po patnácti letech soužití s jejich otcem ji nepřijaly. Helena je ale zvyklá bojovat. Nejdřív bojovala, aby si vydobyla postavení jako modelka, pak o vztah s Václavem. Tvrdě dřela, aby ze země vydupala svou Nadaci Lucinka, jejímž prostřednictvím pomáhá nemocným dětem. Když pro nadaci shání peníze, dokáže vymámit příspěvek i od nejlakomějších sponzorů. Nemůže si dovolit neúspěch. Teď bude bojovat o Václavovo zdraví. Aby změnil životní styl – méně pracoval, přestal kouřit, nestresoval se. A ví, že se to Václavovi nebude líbit. On, zvyklý rozhodovat o mnohamilionových obchodech, se má šetřit? Na to bude čas v hrobě. A on se tam ještě nechystá, ať si doktoři i rodina říkají, co chtějí.

Cesty domů: vztahový pavouk

Otcův kolaps zkomplikuje život i jeho synovi Filipovi. Firma si poslední dobou nevedla dobře a momentálně je těsně před dojednáním velkého byznysu. Pokud budou otálet, přijdou o něj, což si nemůžou dovolit. Mohli by zkrachovat. Filip si přeje, aby se táta uzdravil, ale zároveň v jeho dočasné pracovní neschopnosti vidí možnost, jak vést firmu po svém. Chce se konečně prosadit. Tlačí na Helenu, ať pro něj na otci vymámí větší pravomoci. Jenže Václavovi se do toho nechce. Kdyby měl přijít o firmu, bylo by to, jako by opravdu umřel. Oproti Filipovi je jeho mladší sestra Eva zoufale nepraktické stvoření. Z velké lásky jí zbyl pětiletý syn Mareček. Jeho tatínek se zdekoval neznámo kam a na syna ani neplatí alimenty. Eva je proto finančně odkázaná na rodinu. Tátův kolaps ji vyděsil a přeje si, aby se co nejdřív uzdravil. Především proto, aby jí mohl nadále dávat štědré kapesné. Přestože se v mužích vždycky zklamala, pořád věří ve velkou lásku a stále ji hledá. Najde se někdo, kdo by se nevyzrálé rozmazlené tatínkovy holčičky ujal?

Cesty domů: Bára Seidlová a Dana Batulková

Hned na začátku páté série se také začíná odvíjet příběh mladé učitelky ze základní školy – smolařky a průšvihářky Aničky Juklové (Barbora Seidlová). Je zvyklá, že v životě nedostane nic zadarmo. Spíš o leccos přijde. Většinou o přátele, o důvěru, někdy taky o práci. Přestože je hodná a obětavá, kudy chodí, nosí smůlu. Jako by měla nějakou špatnou karmu. Smůla se vždycky přilepí nejen na ni, ale i na ty, kdo jí chtějí pomoct. Zbude jí jediný blízký člověk – její rázná máma Dagmar (Dana Batulková). Pokaždé dceři přispěchá na pomoc. I v okamžiku kdy je Anička kvůli vážnému zranění jednoho žáka obviněna ze zanedbání péče o svěřenou osobu a vyšetřuje ji policie. Mimochodem – rozrostla se o nového člena, či spíše členku. Je jí poručice Květa Kučerová (Kateřina Hrachovcová), zapálená bojovnice za práva dětí. Sama má dvě a poněkud „free" mladá učitelka s praštěnými nápady a snahou vyučování dětem co nejvíc oživit je jí vyloženě trnem v oku.

A co nového se bude v páté sérii dít u Bernátů a jejich blízkých? Oklepali se z nepříjemností, jimiž si prošli před prázdninami, a užili si příjemné léto. Teď se scházejí ve vile Bernátů na oslavě Lídiných narozenin. Jsou tu s nimi i Bára s Honzou, kteří si všechno odpustili a zase se dali dohromady. Dokonce strávili společnou dovolenou v Benátkách. Takže to vypadá, že se přece jen kluci a Dorotka dočkají svatby rodičů. Lída navíc tajně doufá, že by se rodina mohla časem rozrůst o malou Maškovou. Nebo bude všechno jinak? Rudolfovi chybí k úplné spokojenosti jen dvě věci. A v jedné se výjimečně shodne s Petrem Kosíkem. Není tu s nimi Martin, který pořád žije s Helčou v Anglii. A na kardiochirurgii stále ještě není nový primář, takže stav bezvládí trvá i nadále. Klinika tak ztrácí kredit. Nebyl by to ale Rudolf, aby neměl plnou hlavu nápadů, kterými opět zaskočí rodinu a šokuje Lídu. Rudolf však není sám, kdo má spoustu plánů. S jedním přijde i Vendy. Celou Bernátovic rodinu ale nejvíc zaskočí úplně jiná informace. Z vazby byl propuštěný a v Hradišti se znovu usadil Roman Hamzík (Jan Dolanský). Co se stane, až se potká s Honzou?

Pátá série Cest domů: Nové postavy

Každá další série Cest domů divákům nabídne nové postavy. Nejinak tomu bude i v páté řadě. Na koho se můžeme těšit? Do děje vstoupí úplně nová rodina – Janákovi. Nejvýraznější osobností je bezesporu Helena Šeborová (Kateřina Brožová).  Krásná žena, bývalá modelka, která Václava – hlavu rodiny (Petr Štěpánek) poznala v době, kdy jeho manželství procházelo krizí. Přestože jí to Václav mnohokrát nabídl, nevzala si ho. Nechtěla od jeho dětí slyšet, že si tátu vzala jen pro peníze. Helena má svou třináctou komnatu, bolavé místo, které se stále ozývá. Nemá s Václavem dítě, kterému by věnovala lásku a pozornost. Proto se zaměří na děti cizí, které potřebují její pomoc. Stává se ředitelkou Nadace Lucinka a z Václavem vydělaných peněz financuje operace v zahraničí, zdravotní klauny pro nemocnice a další projekty.

Cesty domů: Petr Štěpánek

Hlavou rodiny Janákových je podnikatel Václav Janák (Petr Štěpánek). Obchodník a ekonom ze staré školy, workoholik, který vždycky stavěl práci na první místo. V životě mnohé vybudoval, ale také o dost přišel. Teď hrozí, že přijde o víc. Firmě se nedaří jako dřív, což se odráží na jeho zdravotním stavu. Je s infarktem hospitalizovaný v Hradišti na kardiochirurgii a musí si vybrat – buď přestane okamžitě kouřit, pít a stresovat se, nebo se nedožije Vánoc. Václav, který je zvyklý řídit firmu, se najednou musí smířit s faktem, že svému zdraví velet nemůže. Jak se s tím vyrovná?

Cesty domů: Kristýna Janáčková

Evička Janáková, kterou ztvárnila Kristýna Janáčková, je rozmazlená mladá dáma, která má pocit, že všichni jsou na světě proto, aby jí pomáhali. Ona je zase povolaná škodit maceše Heleně, kterou viní z rozpadu své rodiny. Jako dcera bohatého otce má Eva všechno. Kromě jediného – lásky oddaného muže. Vlastně jeden takový existuje. Je to její pětiletý syn Marek. O chlapečkově otci se to ale říct nedá. Opustil Kristýnu krátce po Marečkově narození. A tak Eva dál hledá vysněného prince.

Cesty domů: Miroslav Tichý

Filip Janák, Václavův syn, pracuje s otcem ve firmě. Hraje ho Miloslav Tichý. Na první pohled sympaťák, který suverenitou a smyslem pro ironii zakrývá plachost. I on touží po vyrovnaném partnerském vztahu a marně bojuje s city, které ho zaplavily. Cítí je totiž k nejméně vhodné osobě. Kromě toho se snaží vymezit vůči otci. Jako mladý dravý podnikatel začíná mít odlišné názory na získávání zakázek a rád by měl větší rozhodovací právo. Zvažuje, že pokud se s otcem i nadále neshodne, založí si vlastní byznys.

Cesty domů: Bára Seidlová

Do děje páté řady zasáhne také dvojice žen. Mladší se jmenuje Anička Juklová a hraje ji Barbora Seidlová. Anička je mladá učitelka na základní škole, kam chodí Ivan s Jonášem a Dorotkou. Z nějakých záhadných důvodů funguje jako magnet na průšvihy. Dějí se jak jí, tak druhým lidem. Jako by měla nějakou špatnou karmu. Poslední průšvih je pořádný. Jeden z jejích žáků se těžce zraní a je obviněna ze zanedbání povinností. Případ vyšetřuje policie. Anička má opět chuť hodit na záda batoh, utéct někam hodně daleko a začít znovu a s čistým štítem. Což jí ale nedovolí její matka – zdravotní sestra Dagmar Juklová (Dana Batulková). Dagmar chce Aničce pomoct. Opustí proto práci v Praze a přestěhuje se za Aničkou do Hradiště. Má štěstí, protože tu velice brzy najde místo. Nastupuje na kardiochirurgii jako vrchní sestra. Dagmar je úplně jiná než precizní Zlata. Hubatá, do všeho mluví, je jí všude plno. Vlastně by mohla rovnou operovat. A ještě jeden úkol si Dagmar vytyčila – najít Aničce ženicha. Nejlépe nějakého doktora.

Cesty domů: Kateřina Herčíková

Malér Aničky Juklové řeší obecná kriminálka, kde se kromě již starých známých postav potkáme i s novou posilou – poručicí Květou Kučerovou. Hraje ji Kateřina Hrachovcová. Květa je trochu splašená máma dvou dětí, která v hlavě průběžně přepíná mezi planými neštovicemi potomků a případy, jenž právě řeší s kolegy. Přestože je trochu rozpolcená, je Honzovi Maškovi s Robertem Vejnarem plnohodnotným parťákem.

Dějem zamíchá i jedna staronová postava – z kriminálu se vrátí Roman Hamzík (Jan Dolanský). Stále má sice spoustu peněz, ale připadá si jako nula. Má pocit, že všechno v životě prohrál. Nemá nikoho, komu by mohl věřit. Vlastně hledá důvod, proč by měl dál žít. Bude tím důvodem jeho dcera Nikolka? Nebo bývalá žena Karolína? Či snad Bára, která ho už jednou dokázala postavit na nohy a na niž se obrátí s prosbou o pomoc? Co když se ale objeví nějaká jiná žena? Roman Hamzík přijde náhodně na spojitosti tragické události, kdy před 20 lety zemřela jeho matka, a začne chystat pomstu…

Režisér Jiří Adamec: I já jsem na nové díly zvědavý

Prázdninová pauza ve vysílání seriálu Cesty domů utekla jako voda a je tu další, tentokrát už pátá řada. A s ní noví herci a nové zápletky. Co nám o nich prozradil hlavní režisér seriálu Jiří Adamec?

Cesty domů: Režisér Jiří Adamec

V páté řadě se objeví několik nových postav, především nová rodina Janákových. Čím myslíte, že diváky zaujme?

Nových postav mohou autoři přidávat do seriálu nepřeberné množství. Důležité ale je, aby fungovaly ve vzájemných vztazích se vším, co už se v ději odehrálo. Aby se správně propojily s hlavními rodinami, o kterých hrajeme – tedy s Bernátovými a Kosíkovými –, a byla možnost rozehrát zajímavé dramatické zvraty. Podle synopse této řady taková šance je. Podobně se podařilo v předchozí řadě rozehrát rodinu Pánkových a otevřít zajímavý konflikt, který diváky napínal celý rok. Myslím, že Janákovi jsou z jiného soudku, ale jejich příběh je taky pěkně zamotaný a nabídne řadu peripetií, které budou diváky vzrušovat. I já jsem na ně zvědavý.

Pro jednu z hlavních postav – Helenu – jste vybral Kateřinu Brožovou. Proč právě ji?

Výběr herců řešíme s autory seriálu. Vycházíme ze zmíněné synopse, v níž je rozepsaná přesná charakteristika postavy. Při výběru se řídíme touto charakteristikou, hereckými kvalitami potenciálních představitelů a také jejich fyzickými dispozicemi. Musí být uvěřitelné, že postavy mohou zažívat to, co zažívají. Teprve když naplníte tuto první signální soustavu, můžete rozehrávat zápletky a dějové linky, hrát s diváky hru, která je tak baví a kvůli níž se na seriál dívají. Helena má být podle synopsí atraktivní žena, bývalá modelka, do níž se zamiloval starší pán. Muž, pro kterého dřív pracovala, takže už je pojil napůl pracovní a napůl přátelský vztah. Charakteristika Heleny mi herecky i typově odpovídala Kateřině Brožové, tak proto ona. Není moc hereček, které by se na tuto roli hodily. Terezu Kostkovou už máme, tak koho jiného? Kateřina hrála většinou povrchnější postavy a dost často potvory. Helena je jiná a já myslím, že se Kateřina této úlohy zhostila skvěle.

Kateřina Brožová: Co člověka nezabije, to ho posílí

Každá další série Cest domů přivede na scénu zásadní ženskou hrdinku. Tentokrát je to ředitelka nadace Helena Šeborová, úspěšná žena a partnerka významného podnikatele. Hraje ji Kateřina Brožová.

Cesty domů: Kateřina Brožová

Jak byste Helenu divákům představila?

Helena je úspěšná, sebevědomá a společenská žena, bývalá modelka. Má nadaci Lucinka, jejímž prostřednictvím pomáhá nemocným dětem nebo dětem ze sociálně slabých rodin. Oč je úspěšnější v práci, o to víc skrývá bolesti, které ji potkaly v soukromém životě. Má sice krásný vztah s dlouholetým přítelem – podnikatelem Václavem Janákem –, ale bohužel se totéž nedá říct o vztahu s jeho dospělými potomky Filipem a Evou. A Helena v srdci skrývá ještě jednu smutnou skutečnost – bohužel nemá vlastní děti. O to víc se upíná na ty, které potřebují její pomoc.

Dá se tedy říct, že Helena je kladná postava?

Ze začátku se mi zdála jednoznačně pozitivní, ale čím víc ji poznávám, ukazuje se, že má vícero poloh. Což je dobře, protože postava, která je hodná na všechny strany, může za chvíli nudit. Ale Helena není žádná potvora, jen žena, která v životě o leccos přišla. Proto o to, co jí zbylo, bojuje. Čeká ji poměrně hodně emočně vypjatých scén, na ty se jako herečka moc těším.

S režisérem Adamcem se nepotkáváte při natáčení poprvé, stejně jako například s Petrem Štěpánkem, který hraje vašeho partnera.

S panem Adamcem jsem pracovala několik let a těšila jsem se na něj, protože je pro mě jako pro herečku rozhodující, s kým budu pracovat. První obrazy jsem ale točila s panem Jaromírem Polišenským, s nímž jsem se do té doby neznala. I s ním se skvěle pracuje. Petr Štěpánek hraje mého partnera Václava. S ním se znám moc dobře, protože spolu hrajeme asi osm let v Hudebním divadle v Karlíně manžele v muzikálu Noc na Karlštejně. Je fajn potkat se před kamerou s někým, koho znáte, s kým jste naladěni na stejnou vlnu. Ale těšila jsem se i na spolupráci se svými seriálovými nevlastními dětmi Kristýnou Janáčkovou a Mílou Tichým, které jsem do té doby osobně neznala. Osud Heleny se má nějakým způsobem protnout také s osudy Romana Hamzíka a Rudolfa Bernáta. Sama jsem zvědavá, jak to bude vypadat, a těším se.

Myslíte, že jste si s Helenou v něčem podobné?

Myslím, že jsme obě dobrosrdečné, rády pomáháme druhým. Helena stejně jako já nemá ráda konflikty a snaží se s každým vyjít po dobrém. Ona i já máme svou hrdost, za kterou už nehodláme jít. Obě jsme si také v životě lecčíms prošly a držíme se hesla, že co člověka nezabije, to ho posílí. Ale jinak jsme rozhodně každá jiná.

Jan Dolanský se vrací do Cest domů

Fanoušci seriálu Cesty domů se mohou od září těšit na jednu staronovou postavu. Do děje se z kriminálu vrací záporák Roman Hamzík, kterého hraje Jan Dolanský.

Cesty domů: Jan Dolanský

Dolanský hrál sice zápornou, ale zároveň velmi oblíbenou postavu a když v seriálu přestal hrát, jeho fanoušci z toho byl dost rozčarovaní. Jeho podnikatel Roman Hamzík skončil v seriálu ve vazbě poté, co postřelil policajta a byl usvědčený z mnoha podvodů. Scénáristé ale vymysleli, jak ho do děje zase vrátit zpátky.

Protože poslední měsíce trávil Hamzík v kriminále, jeho první natáčecí den po několika měsících se odehrával právě tam – ve vazební věznici v Praze – Ruzyni, kam za ním přijde na návštěvu Bára (Tereza Kostková). Když přijel Honza na plac, s delšími vlasy a vousy vypadal úplně jinak, než jak si ho všichni pamatovali. Tak si z něj trochu utahovali, že v kriminále pěkně zpustl. Honza ale vysvětloval, že delší vlasy má kvůli jinému natáčení. „Fakt jsem rád, že vás zase vidím," říkal režisérovi Jaromíru Polišenskému a celému štábu a s každým se nadšeně vítal.

Hamzíka čeká v páté řadě seriálu zajímavý zvrat. Suverénní podnikatel, který si myslí, že si může každého koupit, je pryč. Pořád má sice spoustu peněz, ale připadá si jako nula. Má pocit, že všechno v životě prohrál a nemá nikoho, komu by mohl věřit. Kromě Báry, která ho už jednou dokázala postavit na nohy a na kterou se obrátí s prosbou o pomoc. Právě ona za ním přijde do vězení na návštěvu. Hamzík se do děje vrací jako zlomený a unavený chlap, který hledá důvod, proč dál žít. Bude tím důvodem jeho dcera a bývalá žena? Nebo se objeví nějaká jiná žena? To uvidíte v září na Prima family.

O čem byla 4. řada Cest domů?

Za pár dní uvidíte první díl nové řady svého oblíbeného seriálu Cesty domů. Připomeňme si, na co bude navazovat, co se mezitím odehrálo.

Honza Mašek uzavřel kapitolu svého tragicky ukončeného manželství a zamiloval se do Báry Vítkové. Rodina Bernátových tak pod svou střechu přijala nejen Báru, ale i její mladší sestru Sylvu a holčičku Dorotku. Vypadalo to, že vztah Báry a Honzy směřuje přímo k oltáři. To by se ale nesměla v Hradišti objevit státní zástupkyně Ivana Pánková. Setkání s ní je pro Honzu šok. A dvojnásobný, když zjistí, že má dospělého syna, o němž tvrdí, že je Honzův. Ivana je totiž Honzova dávná láska, osudová žena, kvůli které přišel málem o rozum. Navíc ho připravila i o parťáka a nejlepšího přítele. Ivana byla manželkou Josefa Dobroně, zkušeného policisty, který byl pro Honzu něco jako táta. Jenže Dobroň zahynul při akci a Honza pohřbil jak vzpomínku na něj, tak otázky, co se vlastně tenkrát stalo. Jen pocit viny v něm žil dál. Stejně jako doutnající láska, která vzplanula nanovo. Honza za sebou opět bořil všechny mosty. Postavil si proti sobě všechny Bernáty, odstěhoval se z vily, zničil vztah s Bárou, dokonce ohrozil svou práci na kriminálce. Trvalo mu dlouho, než pochopil, že Ivana je kudlanka, která ho zabije. Však se o to také doslova pokusila. Stejně jako se pokusila zabít sebe. Honza pochopil, že vsadil na špatnou ženu. A té skvělé ublížil, vehnal ji do náruče Marcela Ryndla, vyčetl jí to a opustil ji. Teď by se chtěl vrátit. Vezme ho Bára zpátky?

Cesty domů: Linda Rybová, Tereza Kostková

Honza není jediný, komu ztroskotal vztah. Vzpomínáte si ještě, jak se Vendy se Šimonem v první řadě bránili vzájemné přitažlivosti? A jak se pak nakonec tito potomci znepřátelených rodin dali dohromady? Na začátku čtvrté řady si pořídili byt, který pomalinku rekonstruovali, přemýšleli o rodině. Jenže pak to ve vztahu začalo skřípat. Šimon se zhlédl v samaritánství a začal pomáhat feťákům. Vendy se najednou cítila osamělá. Ještě že byl nablízku Dan Pánek, syn Ivany a nový doktor v Hradišti, který se s Šimonem a Vendy skamarádil. Dan zdědil po matince charisma i urputnost. Člověka, kterého miluje, musí získat za každou cenu. Což však Vendy netušila. Pro ni to byl okouzlující a vtipný kluk, který byl u ní, když Šimon podnikal experimenty s drogami. Ani ve snu by ji nenapadlo, že je jeho žárlivost víc než nezdravá. Že je Dan ve skutečnosti psychopat a násilník, který trpí nedostatkem lásky své matky a udělá cokoli, aby si ji získal. Odvrhne svou holku, zabije psa, přiškrtí chlapa, okrade stařenku. Hradišťské kriminálce trvalo dlouho, než Dana odhalila A Honzovi ještě déle, než mu došlo, že je Dan opravdu jeho syn.

Všechny tyto peripetie se samozřejmě dotkly i Bernátů. Zatímco Honza se z vily odstěhoval, Dan tam byl naopak velmi často. Takže bylo občas dost velké dusno. Když Rudolf před několika měsíci odcházel z nemocnice z funkce primáře kardiochirurgie, měl strach, že se bude nudit. Netušil, že se pod jeho vlastní střechou odehrají mnohem větší dramata než na operačním sále. Ani to, jak moc ho bude bavit s Petrem Kosíkem předepisovat recepty a měřit tlak ve společné ordinaci. Netušil totiž, že tu potká Anastázii Pánkovou, čipernou důchodkyni, která se do Hradiště přistěhovala se synem Jiřím, světově uznávaným biochemikem a toho času nešťastným manželem zběsilé Ivany Pánkové. Je dalším mužem, kterého Ivana totálně vysála a odhodila. Dalším zoufalcem, který ji přesto stále miluje a snaží se za každou cenu slepit zkrachovalé manželství. Stejně jako syna Dana, který sice není vlastní, ale Jiří ho vychovával a zachránil před kriminálem. Přes všechny problémy má naštěstí Jiřího matka Stázka energie na rozdávání. Dokonce proti sobě opět postavila usmířené doktory Bernáta a Kosíka, když s oběma flirtovala a oni na sebe začali žárlit jako kohouti na jednom smetišti.

Jak tohle všechno dopadne, uvidíte v další řadě Cest domů.

Autor: Redakce

27.8.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Transgas
6 10

Budovy Transgas nebudou památkou. Majitel je může zbourat

Podporujete, aby homosexuální páry mohly adoptovat děti?
12 23

Jak to vidí Petr Koděra: Konečně se do sebe opřeli

Studenti vyzpovídali uchazeče o Hrad. Nejvíce je přesvědčil Jiří Drahoš

/VIDEO, ANKETA/ Netradiční debatu s prezidentskými kandidáty uspořádal v pondělí Deník. Šestice uchazečů o Pražský hrad diskutovala ve vlaku z Prahy do Ústí nad Labem a zpět. 

Rozhovor s Novotnou? Zdvořilost, šarm a jasné názory

Jemná, zdvořilá a distingovaná dáma. Tak působila Jana Novotná letos na jaře, když poskytla rozhovor několika médiím včetně Deníku. Novináře přivítala svým typickým úsměvem a v elegantním krátkém sestřihu.

Stavba dálnice D7 nabrala skluz, auta na nový úsek vyjedou později

/FOTOGALERIE/ Termín dokončení dálnice D7 ještě není oficiálně stanoven. Mělo by to být v průběhu léta.

Lanovka na Petříně, v zoo a na Smíchově. Které další Praha plánuje?

Pražské lanovky. V metropoli najdeme sice jen tři, ale za to jsou všechny něčím unikátní. Praha se tak pyšní lanovkou z konce 19. století, lanovkou s nejmenším převýšením v celé České republice a nejmenší lanovkou, o které často Pražané nemají ani tušení. Na jaké další lanové dráhy se můžete těšit v budoucnu?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT