Ve čtvrtek od 9.30 do 19 hodin bude návštěva určena zejména pro odbornou veřejnost a jednotné vstupné je 120 Kč. V pátek a v sobotu ve stejnou dobu činí vstupné 100/50 Kč a rodinné 200 Kč. V neděli končí výstava v 16 hodin a jednotné vstupné je proto sníženo na 50 Kč. Čtyřdenní vstupenka bude stát 200 Kč.

Největší knižní veletrh

Knihy, navzdory krátkozraké a pošetilé politice vlády a zákonodárců se četly, čtou a s pomocí zdravého rozumu taky číst budou. Kdyby se odhodlaly naše politické špičky občas jezdit tzv. „sockou", spatřily by v kteroukoli denní či podvečerní dobu, že jsou cestující, a není jich málo, kteří si čtou. Nemám na mysli pokleslé tiskoviny, ale knihy. Proto se právě tito lidé a ostatní čtenáři mohou těšit na největší knižní veletrh u nás. Letos s rekordním počtem vystavovatelů téměř čtyři stovky se natěsnají bezmála do dvou set stánků.

Čestným hostem Rumunsko

Na veletrhu nejde jen o vystavené a prodávané publikace, ale také o bohatý program. Letošním čestným hostem se stává Rumunsko. Jeho slogan zní: Objevte literární vrcholy Rumunska. Proto přijede víc než 80 hostů, především spisovatelů a režisérů. Kromě nich se návštěvníci mohou setkat s uměleckými řemeslníky a lidovou hudbou s tanečníky.

Ústředním tématem komiks

Ústředním tématem veletrhu bude komiks. Kromě známých českých výtvarníků přijedou významní zahraniční „komiksáři". V Pavilonu komiksu v pravém křídle se soustředí ilustrace seriálových hrdinů a v komiksové dílně budou připraveny hry a soutěže pro děti. Ve spolupráci s Českou televizí a Anifestem se promítnou filmy s populárními kreslenými hrdiny. S veletrhem je pravidelně spojeno i předávání cen, včetně Anticeny Skřipec za nejhorší překlad v uplynulém roce, udílenou Obcí překladatelů.

INKA CIPROVÁ