Na akci se s trochou nadsázky spojí České Budějovice a Praha. Zahraje totiž budějovická parta Epy de Mye a dále pak čtveřice pražských kapel: Nesoulad, Neue Mädchen, Esence a jako zlatý hřeb festivalu Eggnoise. Pořadatelé slibují také zajímavý doprovodný program. Zejména pro děti i jejich starší kamarády.

„Jméno „Hudba s párkem 
a hořčicí“ dostal tento letní festiválek proto, že vstupenka v ceně 140 korun návštěvníka opravňuje ke konzumaci jednoho párku s hořčicí, půllitru piva a samozřejmě libovolného množství hudby,“ uvádějí pořadatelé. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Malý nápad se změnil ve velký

„Za vznik festivalu v loňském roce může moje čirá naivita,“ vzpomíná dnes s úsměvem zakladatelka festivalu Zuzana Špalová. „Počáteční představa byla asi taková: seženeme pět kapel, pronajmeme si tojku (pro neznalé: mobilní WC) a uděláme si festiválek. Tato představa vzala ale během příprav tak nějak samovolně za své a výsledkem byla akce organizačně i finančně mnohonásobně náročnější,“ přiznává.

„To, že se letos do organizace pouštím znovu, možná někoho překvapuje. Pamatuji si ale nadšení a obětavou práci všech spolupracujících, nadšené ohlasy a skvělou atmosféru festiválku. A právě to nás přimělo, abychom do toho šli všichni znovu, “ říká dnes zakladatelka festivalu.