Stává se z toho ostravský fenomén. Nikde jinde v republice neslaví projekt s názvem PechaKucha takový úspěch. Co víc, v Moravskoslezské metropoli se v sobotu konala co do počtu diváků dokonce třetí největší „pečakuča" na světě.

Pokaždé jinde

„Šlo už o desátou akci v Ostravě, pokaždé ji přitom pořádáme na jiném místě. Tentokrát jsme vybrali Multifunkční aulu Gong v Dolní oblasti Vítkovic, jejíž kapacitu patnáct set lidí naši návštěvníci do posledního místečka zaplnili," pochvaloval si rekordní účast Jiří Vicherek, jeden z organizátorů akce.

Pecha Kucha s podtitulem Desítka v Gongu nabídla bohatý program, který zahájil koncert ostravské kapely FiHa. Od osmi večer pak přišlo na řadu to hlavní  - dynamické prezentace zajímavých osobností z oblasti architektury, designu, módy nebo třeba fotografie.

Velčovský, Róna, ale i Cais

Divákům se představil například nejznámější český designér Maxim Velčovský, výtvarník a zakládající člen legendární skupiny Tvrdohlaví Jaroslav Róna, vítěz letošního ročníku soutěže Czech Press Photo Milan Jaroš nebo třeba výtvarník a člen kapely Tata Bojs Milan Cais.

„Byl jsem zatím na všech ostravských PechaKucha kromě jediné. Baví mě, že jde o úplně jiné akce, než jsme byli v Ostravě zvyklí. Mám rád design a architekturu, a tady je to prezentováno ve svižné a zajímavé formě, a nikdo si přitom na nic nehraje," hodnotil Adam Martynek.

„Člověk tady zjistí, kolik je u nás tvořivých a nápaditých lidí. Něco umí a ještě to umí zábavně představit. V tom se mi PechaKucha líbí a považuji ji za přínosnou akci," vyjádřila se Marcela Kučová, další účastnice sobotní Desítky v Gongu.