Týdenní festival odstartoval v MeetFactory již v sobotu dopoledne dílnami pro děti, pro dospělé se rozjel až odpoledne. Lidé naslouchali přednáškám o americkém komiksu, legendách evropské tvorby nebo o japonských komisech manga pro dospělé. Na programu byla i panelová diskuze severských autorů Larssona, Kvernelanda nebo Häninnena, nebo debata o využití komiksu prostřednictvím blogů. Představila se i hlavní hvězdy přehlídky, autor světoznámého série Vrána, Američan James O'Barr, který zde maloval na plátno.

V sobotu promítli kultovní Vránu

Následovalo i promítání filmového zpracování díla, ve který hlavní hrdina vstane z mrtvých, aby pomstil smrt své snoubenky. Na pondělí večer je naplánována komentovaná prohlídka výstavy originálních kreseb a grafik studentů AVU, na úterýa pak vernisáž skandinávské komiksové tvorby Šepoty a výkřiky na Novoměstské radnici nebo divadelní představení souboru Vosto5 Pérák. Středeční dění se soustředí do Českého centra v Rytířské ulici, naopak čtvrteční program bude probíhat v Institutu Cervantes a Goethe Institutu, kde se Tomáš Kučerovský bude zabývat propojením komiksu a architektury.

La grande famiglia v Národní galerii

Festival vyvrcholí v pátek výstavou La grande famiglia ve Veletržním paláci. Ponurou atmosféru hororových příběhů zde ukáže švýcarský kreslíř Thomas Ott, jehož černobílé obrázky jsou přesyceny napětím a hrůzou. Autor dle svých slov zhmotňuje noční můry a dává jim metaforický rozměr. Předávání komiksových cen Muriel a charitativní aukceVinyl Toys v Bio Oko pak příští sobotu 3. listopadu celou přehlídku uzavřou.

Praha žije KomiksFestem - výběr z programu

Úterý

30. 10.

Šepoty a výkřiky

(18.00) vernisáž výstavy skandinávského komiksu

Novoměstská radnice věž, Karlovo nám. 1 / 23 (do 18. 11.)

Středa

31. 10.

Frémok: Match de Catch

Valonský komiks v Praze

(18.00) vernisáž výstavy

České centrum Praha, Rytířská 31, Praha 1 (do 1. 12.)

Čtvrtek

1. 11.

Komiks a architektura

(18.30) vernisáž výstavy Ulli Lust a Tomáše Kučerovského

Goethe Institut, Masarykovo nábřeží 32 (do 21. 12.)

Pátek

2. 11.

Thomas Ott: La grande famiglia

(19.00) vernisáž výstavy + výstava L'affiche Strapazin

Autogramiáda Thomase Otta

Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47 (do 2. 12.)

Sobota

3. 11.

SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ

Bio Oko, Fr. Křížka 17, Praha 7

(18.00 24.00, vstup 50)