Fashion partnerem finálového večera je již tradičně společnost Luxury Brand Management. Ta má ve svém portfoliu více než 35 luxusních značek v čele se značkami Bottega Veneta, Saint Laurent, Valentino, Givenchy, Alexander McQueen a mnoho další,  přičemž tyto své butiky provozuje na Pařížské ulici.

O budoucích modelkách bude rozhodovat porota 

I tento rok se v exkluzivní přehlídce představí topmodelky agentur Elite Prague a Elite Bratislava, například ambasadorky projektu Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR 2017 Michaela Kocianová a Zuzana Stráská, vítězka světového finále EML 2013 Eva Klímková, české a slovenské topmodelky Daniela Kociánová, Denisa Dvořáková, Adriana Čerňanová, Barbora Brušková, Sasha Gachulincová a vítězka světového finále EML 2016 Jana Tvrdíková.

O budoucích modelkách bude rozhodovat porota složená z odborníků v oblasti módy, kultury a médií, partnerů projektu a zahraničních modelingových agentů. V porotě zasedne ředitelka scoutingu Elite World Iris Minier či ředitel soutěže Sáša Jány, který k soutěži říká: „Těším se z obrovského zájmu o castingy a soutěž Schwarzkopf Elite Model Look. Jsem rád, že za nás mluví nejen vítězství na světovém finále, ale i desítky úspěšných kariér realizovaných posledních pár let. I tento ročník je jeden z nejsilnějších za poslední desetiletí.“

Agentura se spojila se značkou vlasové kosmetiky 

Čestnou předsedkyní poroty 26. ročníku soutěže Schwarzkopf Elite Model Look pro ČR a SR se stala česká topmodelka Linda Vojtová, která říká:„Výhra v soutěži Elite Model Look v roce 2000 zásadně změnila vývoj moji kariéry a výrazně mi pomohla dostat se ve světě módy na vrchol. Proto jsem velice ráda, že mohu zastoupit úlohu předsedkyně poroty a tím podpořit novou a talentovanou generaci tváří z našich krajin.“

Agentura Elite se i tento rok spojila s úspěšnou značkou vlasové kosmetiky Schwarzkopf, která se stala hlavním partnerem a spoluorganizátorem soutěže. Vlasová kosmetika Schwarzkopf se tak po dlouhodobé úzké spolupráci se světově známými celebritami, včetně topmodelek jako např. Claudia Schiffer a Heidi Klum, stala součástí projektu objevujícího budoucí hvězdy modelingového průmyslu. „Součástí úspěchu značky Schwarzkopf je spojení s osobnostmi světového modelingu. Proto je pro nás spolupráce s nejprestižnější modelingovou soutěží v Čechách i na Slovensku jasnou volbou. Pevně věřím, že i letos napomůže k objevení dalších tváří předurčených pro budoucí celosvětový úspěch, který známe z minulých let“, říká k projektovému partnerství Aleš Malenka, ředitel divize kosmetiky společnosti Henkel ČR a SR. 

Finále proběhne ve večeru plném módy a hudby 

V průběhu března a dubna se uskutečnilo v obchodních centrech po celé České a Slovenské republice celkem 25 castingů, které přilákaly pozornost velkého množství mladých žen a mužů. Soustředění před samotným finále proběhne od 25. srpna v pražském hotelu Ambassador – Zlatá Husa, kde budou zároveň finalistky a finalisté ubytováni. Po slavnostním finále se hosté přesunou na afterparty do Art Restaurant Mánes společnosti Mánes Group.

„Jsem potěšen, že finále Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR se opět koná v nádherném Španělském sálu Pražského hradu. Doufám, že mladí lidé, kteří na finále dostanou šanci vstoupit do vcholového modelingu vytvoří v nádherných kolekcích krásný večer plný módy a hudby“, dodává Sáša Jány, ředitel soutěže.