„Bratislavská výstava se vlastně také zrodila v Praze. Právě tam totiž majitel Drink in Gallery Andy moje obrazy uviděl a přijel za mnou do Hradiště. Padli jsme si do noty, takže jsem kývnul, že u něj výstavu udělám," vzpomínal Tomáš Měštánek.

Do Bratislavy poslal pětadvacet olejomaleb plných sarkasmů. „Je to taková moje premiéra. Já jsem na Slovensku vlastně ještě nikdy nevystavoval," přiznal Tomáš Měšťánek.

Uherskohradišťský výtvarník je známý především svým symbolickým zpodobněním figur. Svou ostrou barevností a neotřelou prací se symbolikou si jeho díla za poslední čtyři desítky let vydobyla významné místo na uměleckém výsluní, a to nejenom v České republice, ale také v zahraničí.

Malíř Tomáš Měsťánek pracuje v ateliéru na několika dílech.

„Tomáš Měštánek staví svá díla na skutečném prožitku a obsahovosti, syrovosti námětů, nikdy nic neidealizuje. Obsahy jeho obrazů a kreseb jsou připoutány k reálným dějům, ke skutečným okamžikům života," tvrdí o jeho dílech uznávaná galeristka Slováckého muzea v Uherském Hradišti Milada Frolcová. Díla Tomáše Měšťánka jsou v bratislavském Drink in Gallery Andy k vidění celý měsíc, tedy až do začátku března.