Kniha Politika s.r.o. podle autora Tomáše Lemešaniho monitoruje třeba podezřelý mechanismus jakým politik vyvádí peníze z vlastních politických stran a prokazuje, že jde o cílené krátkodobé plány, jak na populistické vlně vydělat slušné peníze.

Okamura vlastní a vlastnil několik firem. Politika je však jeho nejvýdělečnějším byznysem. Podle publikace funguje také díky továrně na lži. Politika s.r.o. se nevyhne ani tomu, jak taková hoax factory funguje, či podezřením, že získává finance z Kremlu.

Jeden z nejznámějších českých hoaxů, který se v sociálních sítích vrací opakovaně. Fotka údajně zachycuje uprchlíky, kteří v Chebu obléhají vlak. Jde o fotomontáž, kde byli ke snímku vlaku doklíčováni lidé.
DENÍK PROTI LŽIVÝM ZPRÁVÁM: Strach má velké oči

Kniha má zveřejnit důkazy o tom, jak Okamura mění myšlenky jeho politiky podle společenské objednávky, a o tom odkud na drsný marketing shání peníze. Podle knihy jsou prokazatelné skutečnosti, dosvědčující fakt, že ačkoli sám kritizuje vnější vlivy na českou zahraniční polititku, sám přijímá peníze z Ruska.

Politika.s.r.o. se nevyhne ani podezření z jeho ilegálních podnikatelských praktik, které v současnosti podle zjištění autora prošetřuje také policie, či zkušenosti jeho podnikatelských kolegů, kteří ho za nebezpečného populistu označovali již během minulé podnikatelské kariéry.

Vznik knihy zaplatí budoucí čtenáři

Autor už díky podpoře, kterou získal na českém crowdfundingovém serveru Hithit.com, napsal knihu Z Bureše Babišem. Rozhodl se proto hledat finance na realizaci knihy Politika s.r.o. stejným způsobem – nabídkou předobjednávek a jiných odměn. Cílem současné kampaně, která bude trvat 44 dní, je vybrat minimálně 62 000 korun.

Předseda Hnutí ANO Andrej Babiš poskytl 10. října v Praze rozhovor Deníku.
Z Bureše Babišem. Vyšla kniha o největším favoritovi parlamentních voleb

„K tomu, abych uspěl potřebuji sbírku zájemců o publikaci. Podobně jako u Z Bureše Babišem, se zaměřuji na fakta, nenechám se ovlivnit emocemi kolem osoby Tomio Okamury. Zaměřuji se na prokázání toho, že jeho hodnotové základy ovlivňuje pouze to, kde vidí příležitost vydělat. Je to takový populistický byznysmen," uvádí Tomáš Lemešani.

Knihu chce autor vydat prostřednictvím své společnosti Independent Media Publishing. Podobně distribuoval více než tisíc výtisků knihy Z Bureše Babišem, která zmonitorovala historii a kontroverze premiéra v demisi Andreje Babiše.