V deseti červnových dnech čeká na diváky více než 200 divadelních, hudebních a výtvarných produkcí, které zahrnou jak činohru a fyzické divadlo, tak i pohádky, loutková představení či improvizace. Vše v rámci 17. ročníku Open Air Programu, který je součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů.

„Do 17. ročníku nesoutěžní divadelní přehlídky jsme na základě otevřené výzvy přijali 199 přihlášek, které zaslaly převážně poloprofesionální, absolventské a nezávislé divadelní soubory a skupiny. Další linii tvoří výběrová dramaturgie, která představuje inscenace již známých souborů. Do Hradce tak opět zamíří divadla Vosto5, Divadlo D21, Bufet, UMSKUP, Športniki, Depresivní děti touží po penězích nebo Geisslers Hofcomoedianten. Velký prostor je už tradičně přenechán studentům DAMU a JAMU. V letošním ročníku budou zastoupena představení víceméně ze všech koutů republiky - od Karlových Varů po Ostravu," potvrdila Karolína Pláničková, tisková mluvčí Open Air Programu, který pořádá kulturní neziskovka kontrapunkt.

Divák se může například těšit na uvedení alespoň jednoho ryze pouličního představení denně. Desetidenní divadelní fiesta tak započne v pátek 17. června slavnostním průvodem, do kterého jsou zváni jak umělci, tak i návštěvníci.