Osobnosti z hereckého i hudebního prostředí a profesionální tanečníci. To je ve zkratce obrázek taneční show „Díky tanci", která se uskuteční 5. dubna 2017 od 20.00 hodin ve Velkém sále paláce Lucerna. 

Za myšlenkou dobročinného projektu, který podporuje kampaň Hledáme rodiče, stojí herečka Jitka Schneiderová. Choreografem večera bude profesionální tanečník Marek Dědík.

Do Lucerny přivedou zpěváka Matěje Rupperta, herečku Annu Polívkovou, moderátora Leoše Mareše, modelku Taťánu Gregor Kuchařovou, komika Lukáše Pavláska, herečku Marii Doležalovou, herce Marka Taclíka, herečku Danu Batulkovou, herce Romana Vojtka, zpěvačku Leonu Machálkovou, herečku Janu Plodkovou, herce Zdeňka Piškulu, skladatele Ondřeje Gregor Brzobohatého, herce Jana Révaie, herce Romana Zacha, profesionální tanečníky Yemi A.D. & JAD Dance Company a další.

„Učila jsem se tančit v páru latinskoamerické a standardní tance. Zažila jsem spoustu radosti, emocí a dřiny. Chtěla bych se o tuto radost a energii podělit s ostatními. Byly jedinečné. Proto jsem se rozhodla uspořádat taneční večer. Našimi tanečními kroky podpoříme dobrou věc. Několik let jsem patronkou projektu Hledáme rodiče, který se věnuje podpoře a rozvoji pěstounské péče. Celý příspěvek bude věnován právě jim," říká Jitka Schneiderová, která se sama zúčastnila taneční soutěže.

„Ze spojení tance a rodiny máme velkou radost. Děti mají vyrůstat v rodině, a pokud to z jakéhokoliv důvodu nemůže být rodina biologická, přichází náhradní rodiče, kteří umožní dítěti vyrůstat v přirozeném prostředí. Jsou totiž situace, které zažijete jen v rodině," doplnila za projekt Hledáme rodiče Gabriela Lachoutová.

Kampaň Hledáme rodiče pomáhá od roku 2012 najít v České republice dostatek pěstounů, kteří budou schopni poskytnout péči a domov dětem, jež z různých důvodů nemohou vyrůstat ve své původní rodině. Dalším cílem kampaně je posilovat zájem a informovanost veřejnosti o pěstounství a zvyšovat tím reputaci pěstounů ve společnosti.