Mimo to putuje do Ostravy také ocenění za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli, a to pro Janu Musilovou (role matka Henryho, Fantom Londýna), a cena za nejlepší mužský výkon v hlavní roli pro Lukáše Adama (role Henry, Fantom Londýna).

Začátkem července odletěl do Koreje soubor operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského, aby se zde v několika představeních představil na Mezinárodním muzikálovém festivalu ve městě Daegu (Tegu) s původním českým muzikálem Fantom Londýna, který vznikl na objednávku NDM, měl zde v sezoně 2012/2013 svou světovou premiéru a je velmi divácky úspěšný.

Na závěrečném galavečeru spojeném s udílením cen Festivalu DIMF získal Fantom Londýna hlavní cenu 9. ročníku.

Ceny převzali oba představitelé a režisér a spoluautor libreta Lumír Olšovský s Pavlem Bárem, který se jako scenárista rovněž podílel na vzniku muzikálu. Mezi nominovanými za nejlepší ženský výkon v hlavní roli byla i Martina Šnytová (role Evelyn, Fantom Londýna).

 K TÉMATU

Původním českým muzikál Fantom Londýna, který vznikl na objednávku NDM, měl zde v sezóně 2012/2013 svou světovou premiéru. Příběh lásky, děsuplných vražd i bujarého veselí odhaluje nikdy neobjasněné řádění sériového vraha za časů viktoriánského Londýna konce 19. století. Nový autorský muzikál se vrací k mysteriózní postavě Jacka Rozparovače, o němž dodnes nevíme téměř nic. Ačkoliv záhadné vraždy kněžek lásky v londýnské čtvrti Whitechapel ohrozily jen velmi malou část Londýna, měly obrovský dopad na celou tehdejší společnost. Během desítek let se zrodila řada pověstí a legend, na jejichž základě vznikly úspěšné romány, filmy a v NDM i zcela původní, tajuplný krimimuzikál, kde každá postava může být vrahem.