Oba dnešní finalisté v posledním kole show v rámci tance ve volném stylu předvedli své sportovní dovednosti. Procházka oblečený do hokejového dresu se v kolečkových bruslích projížděl po parketu, tyčkařka Baďurová v atletické soupravě zase předvedla náznak skoku o tyči. Oba soutěžící za free style obdrželi od poroty plný počet bodů.

„Martine, to byla show. Měli by vás angažovat do lední revue," ohodnotila Procházku porotkyně Eva Bartuňková. Procházka, který tančil v páru s Terezou Bufkovou, dnes večer zatančil také jive, tango a waltz. Tento tanec předvedla se svým partnerem Janem Onderem také Baďurová, která si kromě něj do finále zvolila sambu a paso doble. „Bylo to velmi stylové a naprosto profesionalní," ocenila její výkon při latinskoamerickém tanci Bartuňková.

V dnešním finále se při společném valčíku předvedli všichni účastníci StarDance, kteří vypadli v předchozích kolech. Diváci tak v tanečním sále mohli znova vidět modelku Pavlínu Němcovou, která soutěž opustila po prvním kole, i semifinalistu, herce Davida Švehlíka. Letošní StarDance se dále zúčastnili herci Dana Morávková, Oldřich Navrátil a Barbora Poláková a zpěvák Petr Bende.

Letošní ročník taneční soutěže do finálového kola v průměru sledovalo kolem 1,3 milionu diváků. Úvodní díl StarDance na začátku listopadu vidělo 1,36 milionů lidí. Před dvěma lety si start čtvrté série nenechalo ujít 1,32 milionu diváků. Když se taneční soutěž v roce 2006 vysílala v ČT úplně poprvé, přilákala k obrazovkám 1,93 milionu lidí.