Nakonec ale převážila ta jejich část, co Lukáše Pavláska a jeho taneční partnerku Lucii Hunčárovou vynesla svou podporou na třetí příčku. Neumětelství, i když to je možná příliš silné slovo, protože komik se i podle mínění porotců postupně zlepšoval, tak porazila talent, píle a pracovitost, jakou předvedli v pořadí druhá Jitka Schneiderová s Markem Dědíkem a vítězná Marie Doležalová s Markem Zelinkou.

„Potil jsem se, abychom s Lucií nebyli první, protože by mě půlka národa lynčovala a já bych se stal prvním mučedníkem tance," pravil Pavlásek po vynesení ortelu. „Tanec mě začal bavit, takže si občas jen tak, abych nevypadl ze cviku, skočím s Lucií na trénink."
A o to právě jde – jestli může být komik pro někoho v něčem vzorem, tak v tom, že dal naději i ostatním, méně pohybově vybaveným jedincům, že s tancem se může začít kdykoliv. Stačí v něm jen najít zalíbení.

Druhá Jitka Schneiderová, která byla považována za jasnou favoritku ve StarDance, nesla svou porážku velmi statečně. Od začátku předváděla téměř profesionální výkony a porota ji dost často hodnotila nejvyšším počtem bodů. „Tak jako jste kvalitní herečka, byla byste i kvalitní tanečnice, kdybyste se tanci věnovala intenzivně. Sbírala byste jednu cenu za druhou," chválil ji Jan Révai. V posledních kolech ale Schneiderové začala šlapat na paty Marie Doležalová s Markem Zelinkou, kteří zaujali svou originalitou. „Děkuju těm, co je napadlo dát nás dohromady právě s Markem. Dokázal mě soutěží protáhnout tak, aby mě bavila," řekla Doležalová, která se navíc „z vyděšeného káčátka", jak ji označil Zdeněk Chlopčík, stala sebejistou a okouzlující taneční dámou. Během soutěže udělala největší pokrok.

Patří se říct – díky za každý večer se StarDance, protože ať už národ rozdělila kvůli Pavláskovi na dvě poloviny, stále si drží svou vysokou laťku a je podívanou, které se jen tak něco nevyrovná. Takže se těšme na další ročník!