Do druhé řady Peče celá země se přihlásilo čtyřikrát víc zájemců! Není tedy divu, že se tvůrci rozhodli na samotný konkurz pozvat třikrát víc lidí než při první sérii. Prostě aby bylo z koho vybírat!

U příprav nemohl chybět Josef Maršálek, vynikající a charismatický cukrář světového formátu s neodolatelným úsměvem. Ochutnával a ochutnával, porovnával a vybíral… Každý účastník musel přivézt dva vlastnoručně upečené výrobky – něco sladkého a slaného. A Josef to při konkurzu neměl snadné.

Nejpočetnější skupinou, která se přihlásila do druhé řady Peče celá země, se opět staly maminky na rodičovské a studentky. Ale pro tvůrce bylo skvělé, že se mohlo vybírat z většího množství mužů a starších, zkušených žen. Mezi zájemci o účast v pořadu byli lidé všech možných profesí – od prodavaček, prodavačů a řidičů tramvají přes letušky a architekty až po soudní znalkyni, bioanalytika či preparátorku zvířat.

Vítězka by byla ráda za kreativce

„Jako divačka druhé řady bych si přála úplně jinou skupinu lidí. Nejen profesním složením, ale i co se týče jejich práce,“ vyslovuje své přání Jana Burianová, historicky první vítězka českého Peče celá země.

„Mám pocit, že my jsme se více zaměřovali na chutě, teď bych byla ráda za kreativce, kteří zprostředkují divákovi vizuální nálož. Nejdůležitější ale pro těch dvanáct pekařů bude neztrácet nervy. Z vlastní zkušenosti vím, že vše se dá zachránit v posledních pěti minutách,“ radí soutěžícím.