V rámci tohoto dne se v pražských Žlutých lázních (od 8.30 do 18) odehraje velkolepá událost. Během ní bude možné potkat Večerníčka, Boba a Bobka, Fíka, nechat si podepsat knihu Kafe a cigárko Marií Doležalovou, patronkou Kuřete (jeho benefiční večer je naplánován na 16. dubna od 21.30 na ČT1), či se podívat na koncerty kapel Mixle v Pixl a Lukáše Chromka. 

Více na www.pomoztedetem.cz

PEŘÍČKOVÝ DEN v pražských Žlutých lázních - 1. 4. 2016 od 8:30 do 18:0010:30 – 11:30 slavnostní zahájení a křest PEŘÍČKOVÉHO DNE, křtí Marie Doležalová a Tina Pletánková
Setkání s novináři POMOZTE DĚTEM a CHODICILIDE.CZ
12:00 – 13:00 Stardance pro všechny děti s Alicí Stodůlkovou
15:00 – 16:00 autorské čtení patronky Kuřete Marie Doležalové a podepisování knihy Kafe a cigárko
16:00 – 17:00 hudební vystoupení MIXLE V PIKSLE
17:00 – 18:00 hudební vystoupení Lukáš Chromek s kapelou

ROZHOVOR S MARIÍ DOLEŽALOVOU

Jaké to je být patronkou Kuřete? A jak jste se s Kuřetem potkali? Kdo vás dal dohromady?

Pomozte dětem mě oslovila před rokem a půl, měla jsem z toho velkou radost. A ještě větší radost jsem měla po první schůzce s Janou Vožechovou a týmem okolo ní, když jsem zjistila, že jsou to akční lidé, kteří chtějí dělat charitu pro děti naplno a originálně, už po prvním setkání jsme věděli, že nám bude spolupráce klapat. Od Jany jsem se dozvěděla, že mým důležitým úkolem patronky je dávat lidem vědět, že Kuřeti nemusí pomáhat jenom penězi, ale i svými vlastními aktivitami, menšími i většími, ke kterým si pouze nechají zapečetit sběrnou kasičku - chtěli jsme, aby lidé věděli, že i třeba uspořádat oslavu, bazárek, malou přehlídku, koncert, nebo si dát do vlastního obchůdku sběrnou kasičku, kam lidé občas přispějí - že to všechno je malá pomoc. A naším heslem je, že žádná pomoc není malá, protože tisíc maličkostí od různých lidí je dohromady velká pomoc pro děti.

Mám pocit, že vás to baví, vždyť už jenom kolik aktivit se kolem Kuřete ve spojení s vámi děje – bazárek v divadle, 20 korun z knížky… Co ještě plánujete dalšího?

Herečka Marie Doležalová.Taky už jsem dvakrát zorganizovala šansonový večer, na kterém zpívali moji kolegové z Fidlovačky, ale i jiní herci a zpěváci. Tenhle večer - Šansoniéra - vybral už dvakrát pro kuře dvacet tisíc, protože celý výtěžek z lístku vždycky šel do kasičky. 1. května chytám šansoniéru ve velkém, v La Fabrice bude velký duetový večer, na kterém vystoupí Eliška Balzerová, Jiří Bartoška, Monika Absolonová, Iva Pazderková, Lukáš Pavlásek, Tereza Kostková…a velká spousta dalších zajímavých hostů. Už se na to moc těším a organizovat takovou
akci mě baví, protože Pomozte dětem má tak dobré jméno a zvuk, že se taková akce organizuje skoro sama - všichni jsou vstřícní a mají radost, že můžou vystoupit, zazpívat a udělat dobrou věc.

Můžete už něco prozradit, co na nás čeká během benefičního večera 16. dubna?

Spousta hostů přinese kuřeti dárek, třeba náš soubor z Fidlovačky taky připravuje malý hudebně - taneční dárek, ale to je překvapení. Pomáhal nám s tím Marek Zelinka, ale zatím to teprve nacvičujeme, takže nebudu prozrazovat víc.

Chystáte se o Kuřeti napsat i něco na vašem blogu Kafe a cigárko?

Na blogu píšu spíš o svých "traumatických" zážitcích, trapasech a vypisuju se tam z toho, co je mi nepříjemné, nebo co je na herectví směšné. A nechci znít nějak přehnaně naivně a idealisticky, ale práce pro Kuře je tak fajn a strašně jiná, než celé herectví, že by vlastně nebylo o čem psát. O patronství psát nebudu a budu doufat, že tady za mě budou mluvit moje aktivity.

Co kromě „kuřecích" aktivit máte naplánováno pro letošní rok a je mezitím i čas na odpočinek?

Před létem mě čeká zkoušení Shakespearovských slavností, dostala jsem roli Olívie ve Večeru Tříkrálovém, který se letos chystá v režii Jany Kališové. Moc se na to těším, zvlášť proto, že si zahraju se svou nejlepší kamarádkou Monikou Timkovou, se kterou se známe od narození. Tedy od jejího narození, ona je o čtyři roky mladší než já a šla o čtyři roky později než já z Trutnova na konzervatoř. Taky mě čeká natáčení jedné skvěle napsané role v seriálu Terapie, tam se potkám s Vojtou Dykem. Tak třeba ho mezi natáčením přemluvím, aby pro nás někdy i s Táňou vystoupil na šansonovém večeru, jako patronka mám na tuhle dvojici zálusk, chtěla bych, aby pro nás někdy zazpívali:-).

Jak nejraději relaxujete?

Bez telefonu, emailu, bez přemýšlení o práci. A pak už je to jedno - vařím, chodím na procházky, jsem s blízkejma…Za poslední roky mám tak trochu deficit volného času, někdy mi přijde, že čas je to nejvzácnější, co máme. I ten volný, který člověk stráví jen tak.