Besserová působila také jako televizní dramaturgyně a psala knihy mapující osudy především hereckých osobností, mezi nimiž byli Rudolf Hrušínský, Boris Rösner, Vlastimil Brodský, Miroslav Moravec, naposledy zpěvák Daniel Hůlka. Připravila knižní vydání několika oblíbených televizních seriálů nebo knížku Snowborďáci podle scénáře Karla Janáka.

Posledním přírůstkem na smutném seznamu je dřevěný kostel v Gutech. Nejvzácnější a nejstarší památku v Třinci 3. srpna úmyslně zapálili tři mladíci jen tři roky poté, co skončila její rekonstrukce.
Kriminálka odhalila dva podezřelé z podpálení historického kostela v Třinci

Besserová se narodila 30. května 1946. Vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU v Praze. Napsala scénáře k pohádkám Král a písnička či Malování s princeznou, dokumentům či zábavným pořadů včetně Vlaštovky, oblíbené před revolucí, televizních magazínů pro ženy nebo k několika odvysílaným detektivkám. Pracovala pro Českou televizi, Primu, Novu i Barrandov.

Pro časopisy a deníky 35 let psala kritiky, recenze divadelních představení, televizních pořadů, ale také nesčetné množství rozhovorů, sloupků, portrétů, povídek, fejetonů. S řadou z nich spolupracovala i poté, co více než před dvěma lety onemocněla těžkou chorobou.

Ambrobene sirup se stahuje z oběhu.
Firma stahuje dětský sirup Ambrobene. V oběhu je přes 14 tisíc balení