Jedné ze stálic TV Nova, Ordinaci v růžové zahradě 2, budou tradičně patřit úterní a čtvrteční večery (nové díly odstartují už 28. srpna). Seriál, který vstupuje do své čtrnácté sezony, přinese spoustu nečekaných návratů, výjimečných objevů, zápletek, překvapení i rozhodnutí.

Nová postava

Jeho novou tváří bude modelka a herečka Pavlína Němcová, která ztvární Sašu Kouteckou, rozvedenou ženu s dvacetiletou dcerou. „Saša pracuje jako laborantka v nemocnici. Vyhlídl si ji tam primář Mázl (Petr Rychlý) – ne pro sebe, ale pro Karla Rytíře, kterému by mě rád dohodil. Tak uvidíme, jak to dopadne. Určitě dějem trochu zamíchám,“ říká Němcová.

Okupace Československa v roce 1968
Srpnovou okupaci připomenou videa, výstavy nebo koncerty

Karlu Rytířovi propůjčil tvář Miroslav Etzler, jemuž v posledním díle uplynulé sezony porodila Alena Rytířová (Michaela Badinková) syna Benjamina. Pouhý den poté se mu narodil syn i v reálném životě. „Je to kuriózní, že se to tak potkalo, ale takové věci se dějí. Mě by asi vůbec nenapadlo to spojovat. Překvapilo mě, když se mě paní v obchodním domě zeptala, jestli se víc těším na seriálového, nebo vlastního syna. Pro mě jsou to dvě úplně jiné roviny. Mám práci rád, ale svoje emoce si nechávám pro sebe,“ říká herec.

Další novou posilou Ordinace bude Jan Hájek alias Jan Sekora, který vstoupí do života Mariky (Andrea Růžičková), jež se po roční stáži v Plzni vrací do Kamenice. „Jan přijíždí z Německa jako nová posila lékařského týmu kamenické chirurgie. Přijíždí ale především proto, aby se zúčastnil konkurzu na nového primáře. Je to motorkář, má silnou mašinu, hausbót a používá nestandardní postupy. A tak je poměrně výrazný,“ představuje svou roli Jan Hájek.

Ulici ovládne Mihulová

Stejně jako Ordinace vstupuje do 14. sezony i seriál Ulice, jemuž jsou vyhrazeny všednodenní podvečery (od 20. srpna). I tentokrát v něm dojde na velká dramata a těžké životní zkoušky. Chybět ale nebude ani romantika, láska, humor a okamžiky štěstí. Ze stínu „paní Columbové“ v Ulici vystoupí – a tudíž se stane její novou tváří – herečka Alena Mihulová. „Jedním z důvodů, proč jsem do seriálu vstoupila, bylo to, že se moje postava od těch, co jsem hrála, liší. Není nemocná, neumírá ona ani nikdo z její rodiny, bere věci, které přicházejí, s nadhledem. To je něco, o co se snažím ve svém reálném životě,“ uvádí Alena Mihulová, v Ulici Vlaďka Kučerová.

Zpěvačka Whitney Houston.
Whitney v kině: Fakta o jednom pádu

Pondělní večery zaplní premiérové díly kriminálního seriálu Specialisté (od 27. srpna). Vyšetřování se opět chopí David Prachař, Jakub Štáfek, Zuzana Kajnarová a Jan Zadražil. Pomocnou ruku v nesnadném vyšetřování jim podá i koronerka Gabriela Míčová. Potýkat se budou například se řáděním neznámého sexuálního devianta, zmizením dětí ze zábavního parku nebo vraždou nevěsty a hledáním jejího vraha přímo mezi svatebčany.

Návrat Dámy

Dalšímu seriálu Dáma a Král (od 2. září) je vymezen nedělní prime time. Společně s novými případy se vrátí osvědčená herecká sestava ve složení Tereza Hofová, Matěj Hádek, Jan Cina, Miroslav Donutil a představí se i tváře nové – Michal Dalecký, Eva Holubová, Roman Zach nebo Robert Nebřenský.

Se zajímavým obsazením se hlásí i show Tvoje tvář má známý hlas, v níž budou vždy v sobotu od 1. září soutěžit Jitka Schneiderová, Jan Révai, Michaela Badinková, Robert Jašków či Patrik Děrgel. Mnoho zážitků přinesou nové díly Malých lásek z prostředí  gynekologicko-porodnické kliniky a Mise nový domov s Terezou Pergnerovou. Do reálného života se vrátí reality show Výměna manželek.

Žhavou novinku, lifestylový magazín Život ve hvězdách s moderátorkou Petrou Svobodovou, přinese čtvrteční večer (od 30. srpna). Divákům umožní stát se sami hvězdami pořadu a splnit si své sny ve spolupráci s populárními českými celebritami. V druhé polovině podzimní sezony vstoupí na obrazovku i nový pořad O 10 let mladší s Monikou Absolonovou. V přípravě jsou také pokračování pořadů MasterChef Česko, Utajený šéf nebo Policie Modrava.

Pikachu. Zřejmě nejznámější postavička ze série Pokémonů.
Pokémoni, japonská kometa, která zazářila na celém světě a opět zhasla

Z filmů se lze na podzim na Nově těšit na tituly Jak se zbavit nevěsty, Ženy v pokušení, Babovřesky 1-3, všechny díly Kameňáku, Něžné vlny, Muži v naději, v premiéře se představí životopisné drama Milada.