V prvním se nachází ukázka Košvancových raných realistických portrétů, díla se sociálními motivy i ta malovaná pod vlivem Joži Uprky. Ve druhém sále mohou návštěvníci obdivovat obrazy vrcholného období jeho tvorby, v duchu francouzských impresionistů. Často se jedná o poloakty.

„Velká část malířovy tvorby je v soukromých sbírkách a v galeriích v Itálii. Italové si totiž oblíbili styl jeho tvorby, především ty kompozice, kde převládá figurální tvorba, zejména ženské tělo jako symbol krásy," nechal se slyšet v úvodu vernisáže Petr Vašát.

Senátor Ivo Valenta upozornil, že si svou sbírku nechce nechávat pro sebe, proto Košvancovy obrazy zdobí například Hotel Elizabeth v Trenčíně a pravděpodobně budou i Hotel Tatra ve Velkých Karlovicích. Nadhodil také, že sice věnoval pozůstalost po Janu Zrzavém, kterou odkoupil, Národní galerii, ale že si vymínil podmínku zapůjčení děl na výstavy. A tak by jedna z dalších expozic v Galerii Joži Uprky mohla patřit právě Janu Zrzavému. Součástí vernisáže, na které hrála cimbálová muzika Burčáci, bylo podepsání memoranda o spolupráci nadací Iva Valenty a Františka Zemka.