Karel Kyncl začínal v rozhlase v letech 1943 až 1948 jako člen Dismanova rozhlasového dětského sboru. Po válce vstoupil do komunistické strany, s Dismanovým sborem hrál agitační pořady a začal psát angažované rozhlasové hry.

Nesměl publikovat 

Později studoval žurnalistiku a získal angažmá v Armádním rozhlase. V 50. letech zde napsal řadu propagandistických rozhlasových her, ale i hry pro děti, reportáže a fejetony.

V roce 1960 dostal nabídku práce v zahraniční redakci Československého rozhlasu a stal se zpravodajem v New Yorku. Po srpnové okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy byl vyloučen z KSČ a propuštěn z rozhlasu za odmítání invaze. Nesměl publikovat, střídal různá zaměstnání a byl i vězněn. V roce 1983 přijal nabídku politického azylu od britské vlády.

V Británii nakonec zůstal 

V Británii spolupracoval s rozhlasovými stanicemi BBC, Svobodnou Evropou a exilovými časopisy. Po pádu komunistického režimu se vrátil do Československého, později Českého rozhlasu.

V Británii však již zůstal jako zpravodaj, v Londýně také 1. dubna 1997 zemřel. Je rovněž autorem knížek Moje Británie, 63 dní do Dallasu a dalších reportáží a črt.

Čtěte také: V Praze chystají akci k nedožitým sedmdesátinám Michala Tučného