Začal bych citátem ze stránek pořadu Tvoje tvář má známý hlas: „V každé řadě Tváře je někdo, kdo se dá nazvat pojmem ,likvidátor‘. Obvykle je to muž, který s vylosovaným interpretem provede něco, čemu se dá říkat umělecká poprava. Diváci mohou vzpomenout na Petra Rychlého, Mirka Etzlera, Tomáše Matonohu či v porotě sedícího Aleše Hámu. I aktuální řada má svého likvidátora – Roberta Jaškówa.“ Co vy na to?
Jsem pochopitelně poctěn tímto vyjádřením k mé činnosti. V této soutěži jsem nikdy neměl a nemám ambice vyhrávat, být nejlepší. Beru to jako show a tak k tomu také přistupuji. Myslím, že tento pořad nemá splňovat nějaká náročná pěvecká a pohybová kritéria, která jsou požadována v Talentu, SuperStar, StarDance a jinde. A myslím, že jsem jediný z nás osmi soutěžících, kdo to pochopil…

Trochu si dělám legraci, ale opravdu to není z nouze ctnost. Není to tak, že se neumím hýbat a jsem absolutní poleno. Snažím se to dělat ze všech sil, ale pochopil jsem, že když se budu snažit být dokonalý, o což v této soutěži zase až tak nejde, tak budu naopak trapný. I když s tím taky nemám problém.

To byla první připomínka, kterou jsme dostali na DAMU od profesora Spáčila: „Děti, prosím vás, první, co udělejte, vzájemně se před sebou ztrapněte…“ Mně je jedno, co si kdo o mně myslí. Nemám problém vylézt na jeviště nahý, udělat ze sebe totálního idiota, hlavně aby byla nějaká legrace.

Dostali jsme možnost napsat seznam interpretů, kteří jsou nám něčím blízcí, a známe je, kdyby nám pak osudí vybralo něco tomu podobného. Osudí mi ale nebylo nakloněno. Dostávám pecky, u kterých bylo hned jasné, že je totálně zlikviduji nebo stvořím něco naprosto šíleného. Já prostě nemůžu od osudu dostat nějakou krásnou píseň, protože ji krásně nezazpívám ani nezatancuji.

Takže vás asi vůbec nemrzí, že vás občas porota shazuje.
Naopak. Kdyby tam tenhle prvek nebyl, tak je to nuda. Je mi jedno, co dostanu, a jsem úplně šťastný, když jsem někde na konci tabulky, protože o to víc pak diváci píšou: „Jak to, že zase ten chudinka malý Robert, ten krásný šikovný chlapec, dostal tak málo bodů?“ To si pak medím. Jde mi hlavně o to, aby byla nějaká prča a abychom si to užili.

Potkaly se vaše představy o této soutěži s realitou?
Absolutně ne. Já jsem si to představoval trošku nudnější a jako o něco menší dřinu. Ten výsledný tvar, který se vysílá v televizi, nemá vůbec nic společného s tím, co tady každou středu a čtvrtek zažíváme, když natáčíme výtahy, odpoledne jsou generálky, a když se potom točí… To je taková sranda! A bohužel to není do televize přenosné.

Ambice na vítězství tedy nemáte. Komu ho přejete? Máte nějakého favorita?
Favorita nemám, ale protože porota je zaujatá, hlavně všichni chlapi, kteří jsou v převaze, bodují u nich krásné holky. Takže když zpívá třeba Terezka Mašková a okolo ní se motá deset polonahých tanečnic, dostává nejvíc bodů. Já to ale naprosto chápu. Třeba Kohák je z nich úplně šílený, ten ani nekouká na interpretku, ale po tanečnicích.

Takže už vím, jakkoliv jsem vyhrál s písničkou od Jarmily Šulákové, což bylo také zásluhou geniální masky, že celkově nemám šanci. Soukromě si myslím, že vítězkou bude buďto Terezka, která tak získá pěkný double (zvítězila i v letošní SuperStar – pozn. red.), v SuperStar Wars, jak já říkám, anebo Evička Burešová, protože jsou to obě vynikající zpěvačky a zasloužily by si to.

Jak se dá časově skloubit účinkování ve Tváři a v Ordinaci?
Je to náročné. Teď mě třeba zrovna čeká číslo, opět v angličtině, které pro mne bylo poměrně těžké. Do toho točím Ordinaci, kde mám momentálně jednu z hlavních dějových linek, takže v uplynulých dvou dnech jsem točil od rána do večera, a neměl jsem absolutně čas na nějakou přípravu. Navíc po natáčení ještě většinou večer hraju v divadle. Chodím domů hodinu před půlnocí „urvanej jak borůvka“, protože vstávám v pět, abych se od pěti do půl sedmé stačil aspoň trochu naučit něco z té písničky.

Ordinace se točí od šesti ráno. Jak se dokážete tak brzy dostat do provozní teploty?
Vstanu po páté hodině, dám si kávu, učím se, udělám dětem svačinu, vzbudím je i ženu, protože moje Petra toho má také hodně… Prostě mi pět hodin spánku stačí. A od doby, co děláme tuhle show, jsem ze svého jídelníčku vyřadil alkohol. Po představení jsem si pár piv dal, ale teď jsem to úplně vypustil. Nešlo by to. Také už toho začínám snášet trošku méně. Nepiju, nepařím, snažím se chodit včas spát, pokud možno, a ráno se nakopnu poměrně rychle. Mám rychlou regeneraci.