Kromě benefičního bazaru plánujete na prosinec koncert, na kterém byste chtěla vybrat peníze na kašnu s čůrajícím pejskem v Kryštofově Údolí. Jak k tomu došlo?

Martina Motshagen, která pořádá benefiční bazary, mě oslovila, jestli bych mohla udělat taky nějaký koncert. Uskuteční se 28. prosince. Výtěžek půjde buď na kašnu, nebo na výstavu betlémů. Myslím, že to jsou krásné a unikátní věci a měly by se podporovat. Minule jsme vybíraly na občanské sdružení Alvalída, což je denní stacionář.

Pořádáte vcelku často benefiční akce, jste jim vždy otevřená?

Jsem zvyklá, že když mě někdo osloví, tak ráda pomůžu. Je toho neustále tolik, že bych dělala jen charitativní koncert a to bych se z toho… asi zbláznila.

Máte teď hodně vystoupeníí?

Vystupuji po celé republice, ale v létě se snažím to omezovat, protože jsou prázdniny, tak chci být s rodinou.

A co nové písničky?

Loni v září jsem vydala novou desku.

Jak skládáte playlist na koncert? Hrajete hlavně největší hity nebo i novinky?

Záleží na tom, jak jsou ty koncerty koncipované. Včera v Hrádku nebo ten prosincový koncert v Kryštofově Údolí se snažím přizpůsobit okolí. Zpívám klasické věci, muzikálové a gregoriánské písně. V období adventu samozřejmě zpívám vánoční písně a koledy. Když hraji v klubu, tak je to s kapelou a zpívám rockovější písničky.

Vystupujete ještě v nějakém muzikálu?

Ano, v Praze mám angažmá v Hudební divadle Karlín v muzikálu Jesus Christ Superstar, potom v Divadle Kalich v Janě z Arku a v Divadle Hybernia Kapka Medu pro Verunku.

Jakou máte vy osobně ráda muziku? Posloucháte hudbu mimo práci, ve volném čase?

Doma hudbu zásadně neposlouchám. Mám ráda ticho. Člověk je profesionálně deformovaný. Hudbu si vychutnávat v autě, na cestách trávím hodně času. Já neřídím, vozí mě můj manažer. Vždy si v autě poslechneme, co chceme. Mám ráda široké spektrum. Poslouchám klasické árie a opery, z českých kapel mám ráda Monkey Business i Mandrage. Když vyjde nějaká zajímavá nová deska, tak si počkám do auta a poslechnu si ji. Někdy na mě docela čeká.

Chodíte za kulturou?

Ráda navštěvuji divadlo. Teď jsem byla ve Stavovském divadle na novém nastudování Havlovy Zahradní slavnosti.

Benefiční bazar Báry Basikové jste pořádala již potřetí. Od jakých celebrit se tam našly modely?

Většinou to jsou moje kamarádky a kolegyně Mahulena Bočanová, Monika Absolonová, Vendula Svobodová, Gábina Partyšová, Táňa Vilhelmová. Vždycky někomu z nich zavolám a oni vyřadí věci z šatníku.

Kolik tu máte tak kousků, průměrně?

No, moc se to nedá spočítat. Asi jen podle ramínek. Pak tu máme i kabelky a boty a kalhoty, trička, svetry jsou vyskládané na stole. Ale řekla bych, že kolem tisíce.