Na jih Moravy ale přiveze i hudebníky z Austrálie, Polska či Slovenska. „Mix doplní divadla, workshopy i tradiční výstava. Těšit se z něj mohou místní i návštěvníci Znojma 31. července a 1. srpna přímo na Mikulášském náměstí v centru města," přiblížil za organizátory David Grossmann.

Pořadatelé letos pro návštěvníky připravili koláž hudebních žánrů. Lidé uslyší netradiční pojetí folklorních písní v podání kritiky oceňovaného tria Ponk, které ve Znojmě představí svoji debutovou desku.

Latinu ošlehanou jazzem a funkem zahraje uskupení zkušených hudebníků Jindra Holubec Y Amigos. Ostré a nevybíravé texty naservíruje publiku „Záviš v sukni" Nikola Muchová. Na Šramlfestu vystoupí spolu se svojí kapelou. Elektronickou tvář festivalu dodají Midi Lidi se svojí energií nabitou živou show. „Vlastní interpretace moravských a slovenských lidových písní nabídnou Bezobratři," doplnil Grossmann.

Silné je na letošním ročníku i zastoupení zahraničních hostů. Po Vídni se na svém evropském turné ve Znojmě zastaví australská zpěvačka se syrovým hlasem Cash Savage a s kapelou The Last Drinks zahraje svoji netradiční směs country a blues. Živelnou směs balkánské a romské hudby pak Šramlfestu ukáží polští Čači Vorba.

A z blízké Bratislavy přijede do Znojma talentovaný kytarista Jerguš Oravec se zpěvačkou QMFE. Chytrá představení pro malé i velké nabídnou i letos návštěvníkům Šramlfestu zajímavá pouliční divadla. Svůj Prasečí cirkus se směsí klasické klauniády, žonglování a loutkoherectví zahrají Bratři v tricku. Jihlavští De Facto Mimo ve Velké hasičské pohádce zase divákům dokáží, že nemusí hořet, co je potřeba uhasit, a není lehké znovu zapálit, co bylo jednou uhašeno.

Celým programem festivalu provede herec Divadla na provázku Ondřej Jiráček.

Ani letos nebude na Šramlfestu chybět výtvarné umění. Své práce v kapli Sv. Václava vystaví absolventi výtvarného oboru Pedagogické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně. Návštěvníci budou také moci vydražit umělecká díla místních umělců.