Knižní povídání malé Anny, které sepsal britský spisovatel Fynn (vlastním jménem Sydney George Hopkins), spojilo Anetu Langerovou a Báru Hrzánovou na jedné cestě. Obě je měly přibalené v batohu bez toho, aniž by se předem domlouvaly.

„Mě osobně k té knížce přivedla moje kamarádka, která mi ji darovala krátce po jejím prvním vydání v roce 2008. Hned jsem se do ní ‚zbláznila', můj muž Radek taky a začali jsme ji nakupovat a rozdávat známým. Tehdy jsem ještě Anet neznala. Od té doby uplynul nějaký čas, a když jsem pak při našem výletu s jógou k moři zjistila, že ji má s sebou, pomyslela jsem si to není možné!“ vypráví Bára Hrzánová.

„Prozradila jsem se tím, když jsem před Bárou pronesla pane Bůh, ať to vyjde! Bára se nad tím pozastavila aha, neříkáš pane Bože, ale pane Bůh, ty tu knížku znáš? Ano, znám, dostala jsem ji od blízkého člověka, se kterým jsme si povídali o víře, o Bohu, životních hodnotách,“ odpověděla jí Aneta Langerová.

Netrvalo dlouho a kniha se v režii Hany Kofránkové dočkala audio podoby. Hrzánová ji načetla a Langerová doplnila hudbou a zpěvem, o hudební produkci se postaral Jakub Zitko (jako speciální bonus obsahuje titul dvě písně se zhudebněnými texty z knížky v překladech Ladislava Šenkyříka a Martina Hilského).

Kladení životně důležitých otázek

Po jejím vydání chtěly obě protagonistky sdílet Annino povídání, která má překvapující schopnost klást životně důležité otázky a odpovídat na ně, naživo s posluchači.

A tak uspořádaly jevištní čtení v pražském Divadle Viola, které se setkalo s mimořádným ohlasem veřejnosti a během pár dnů bylo vyprodané. I proto se s ním teď rozjedou do krajů, aby myšlenky bystré dívenky šířily dál.

„Anna mě učí dívat se nahoru a zpátky do svého středu. A díky Anně se Pan Bůh může stát členem i vaší rodiny. Zjistíte, že Boha se nemusíte lekat. V podání Anny je lehce uchopitelný v přírodě, mezi lidmi, v lásce, v každodenním životě. Složité se stává jednoduchým a temné světelným,“ doplňuje Bára Hrzánová.

Jevištní čtení
15. 2. Brno - Klub Leitnerova
16. 2. Olomouc - Jazz Tibet
17. 2. Ostrava - Klub Akord
18. 2. Žďár nad Sázavou - kavárna u Tety Hany
20. 2. Příbram - Divadlo Antonína Dvořáka, malá scéna
21. 2. České Budějovice - Horká vana
22. 2. Prachatice - Městské divadlo
23. 2. Praha Švandovo divadlo - Studio