Do knihy Langer použil své statusy ze sociální sítě Facebook. „Je to zajímavé tím, že texty vznikají autenticky v daném okamžiku. Dlouho nad nimi nesedím a rychle zachytím nějaký prožitek,“ popsal Langer.

Právě díky jeho statusům přišel na autogramiádu student Matěj Horák „Jeho příspěvky čtu asi čtvrt toku a zajímá mě, jak jeho texty vypadají v knize,“ uvedl.

Ze svých statusů sepsal Langer dříve již dvě knihy. U tvorby této se více zaměřil také na formu. „Inspiroval jsem se kaligramy Guillauma Apollinaira. Nestačí mi psát a tvořit jen ve dvou dimenzích. Proto jsem se přesunul do 3D. Vymyslel jsem asi nový pojem Sochobáseň a výsledkem je nejen kniha, ale i pětadvacet sochařských reliéfů, kdy text přenáším na dřevěné desky,“ řekl bývalý ministr.

Langer ukázal i reliéfy

Až tento týden se dozvěděla, že Langer píše knihy, Iwona Agáta Moskalová. „Jsem překvapená, že vůbec píše. Znám ho jen jako politika,“ řekla žena.

Na středeční autogramiádě Langer ukázal tři ze svých reliéfů. Lidé se v Brně možná dočkají i dalších. „Na přelomu září a října připravujeme v Brně výstavu všech reliéfů,“ prozradil Langer.