„Byl to úžasný zážitek, je to překvapivý zážitek," řekla k vítězství Doležalová a současně poděkovala svému tanečníkovi, že „ji v soutěži nešetřil".

Na vítězství páru Doležalová a Zelinka sázeli i bookmakeři, šance na jejich vítězství hodnotili nízkými kurzy v rozpětí 1,2:1 až 1,3:1. Odhadli ale i další dvě místa. Na druhém měla podle vypsaných sázek 2,9:1 až 4:1 skončit Schneiderová s Dědíkem. Nejvyšší kurzy 4,5:1 až 6,6:1 byly na pár Pavláska a Hunčárovou, kteří svými povedenými kousky zajišťovali soutěži podle sázkařů velkou sledovanost i zájem ze strany sázejících. Například Sazka od začátku pořadu vypisovala kurzy na umístění Pavláska v nejlepší trojici a těm, kteří v polovině soutěže věřili, že se dostane do finále, bude vyplácet výhry v kurzu 3:1.

Pavlásek přitom dostával od porotců od počátku soutěže nízké hodnocení, díky hlasům od svých příznivců se však probojoval do finále. To často vyvolávalo nelibé reakce jeho odpůrců například na sociálních sítích, Pavláskovo „taneční umění" se ale stalo i tématem řady debat o školních přestávkách. „Aspoň jsem vyvinul vlastní taneční styl a chtěl bych vidět všechny ty taneční mistry, kdyby měli zatančit třeba paso doble jako já, na tom by si vylámali zuby," reagoval na výtky svých kritiků v jednom z rozhovorů pro média bavič Pavlásek.

Všichni tři finalisté měli v posledním kole show předvést své nejlepší latinskoamerické a klasické tance. V kategorii volný styl pak mohli zatancovat cokoliv. Vítězka se svým tanečníkem zahájila finále sambou, následoval valčík a paso doble. Freestyle pojali jako tanec „svázaných úředníků".

V dnešním finále se předvedli i všichni účastníci StarDance, kteří vypadli v předchozích kolech. Diváci tak mohli při různých tancích znova vidět dýdžejku Lucii Dvořákovou, boxera Rostislava Osičku dietoložku Kateřinu Cajthamlovou nebo moderátora Leoše Mareše. Na tanečním parketu se znovu objevili i zpěváci Leona Machálková a Radek Banga a herec Marek Taclík.

Přibyly tematické večery i nové tance

Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit s profesionálními tanečníky objevilo v roce 2004 v Británii, kde ho uvedla BBC. Poté se soutěž rozšířila do desítek zemí a v roce 2006 ji poprvé vysílala i Česká televize. StarDance tehdy sledovaly v průměru téměř dva miliony diváků. Od té doby ale zájem diváků o show poklesl. Úvodní díl jeho sedmé řady vidělo v České televizi 1,3 milionu diváků, tedy zhruba stejně jako předloni v listopadu první díl šesté řady.

Soutěž StarDance …když hvězdy tančí letos nabídl ale proti předchozím řadám několik novinek. Počet soutěžních párů se zvýšil na deset stejně jako počet dílů, přibyly tematické večery a dva nové tance. Moderátoři se však nezměnili, zůstali jimi Tereza Kostková a Marek Eben.