Mimořádný zážitek ze setkání se Sergejem Poluninem završí následná diskuse, při které se naplno projeví jeho zkušenosti, inteligence a smysl pro humor. Řeč bude například o budoucnosti tanečního světa, Poluninově podpoře nových talentů, o jeho herecké kariéře a především o něm samotném. O muži, kterého mnozí považují za nejlepšího tanečníka své generace.

„Člověk cítící, ne rozumový to bylo jedno z hesel Nižinského. Nebál se porušit pravidla, aby posunul umění dál. Byl absolutně oddaný,“ říká Sergej Polunin. „Jak každý ví, vyznávám podobnou filozofii.

Představení Andersenovy pohádky Pastýřka a kominíček 25. srpna 2020 na střechách pražské Lucerny.
Provazochodec i živé kozy. Střecha Paláce Lucerna se proměnila v jeviště

Nejsou to rozumové schopnosti člověka, které jsou za naším poznáním. A posouvání vlastního myšlení je něco, čemu jsem totálně oddán. Choreograf a tanečník Yuka Oishi pro mě na pódiu navodil tak intenzivní spojení, že během svého vystoupení pokaždé cítím Nižinského přítomnost,“ doplnil Polunin.

Diváci ve Foru Karlín usednou ve speciálním kruhovém uspořádání, což ještě umocní intenzitu jejich dojmů. Všechna aktuální protipandemická opatření budou samozřejmě v nejvyšší míře respektována. Předprodej omezeného poč- tu vstupenek na představení Sergei Polunin… Up, Close & Personal začne v pátek 18. září v 9 hodin ráno na www.ticketmaster.cz.