Český projekt vzniká v přímé spolupráci s Alexejem Kotěnočkinem, synem Vjačeslava Kotěnočkina, původního autora proslulých postaviček a jejich příběhů. Režisérem a choreografem rodinné podívané je František Blaťák, který v letech 1998 až 2011 úspěšně spolu inscenoval revue Mrazík na ledě.

Show můžete vidět v devíti městech

Součástí show Jen počkej, zajíci! budou výstupy špičkových krasobruslařů, desítky kostýmů v pohádkové dekoraci, projekce animovaných spotů a nová scénická hudba s použitím původních písní ze stejnojmenného seriálu. Speciálním hostem v roli moderátora a průvodce děje bude Michal Nesvadba.

Show na ledě se během podzimu představí v devíti městech v České republice a na Slovensku. Turné startuje 20. září v Praze a dále navštíví zimní stadiony v Olomouci, Pardubicích, Liberci, Českých Budějovicích, Brně, Ostravě, Košicích a Bratislavě.

Předprodej vstupenek v cenách od 395 do 795 Kč byl zahájen 10. února v sítích Ticket Art Praha, Ticketportal. Děti do 12 let mají slevu až 150 Kč nebo 100 Kč podle cenové kategorie vstupenek.

Vlka měl namluvit Vysockij

Seriál Jen počkej, zajíci! byl natočen v letech 1969 – 1986 ve studiu Sojuzmultfilm v Moskvě a uvedlo jej 102 zemí světa včetně tehdejšího Československa.

Výtvarník Svetozar Rusakov si za vzor pro záporného Vlka zvolil darebáka, který ho v Novosibirsku předběhl ve frontě na lístky do kina. Postavu Vlka, kuřáka a chuligána ve zvonových kalhotách, měl původně namluvit Vladimir Vysockij, což ale tehdejší sovětská garnitura zamítla.