Ve středu od 10.00 Hraničář patří filmu pro školy, celovečernímu animovanému snímku „Čtyřlístek ve službách krále" s hrdiny Fifinkou, Myšpulínem, Bobíkem a Pinďou. Vše se zamotá, když Čtyřlístek odhalí spiknutí…

Ve středu 6. května od 19.30 má Hraničář patří klání básníků ulice Slam Poetry. Čeká vás poezii bez mantinelů, umělecký ekvivalent kohoutích zápasů, „soutěž ilegální ve dvou třetinách domácích regionů". Poezie nikdy nebyla demokratičtější.

Zástup artistů se tísní kol pódia, aby v pravý čas každý z nich přiskočil k mikrofonu a dal plody vlastních básnických střev všanc publiku. A tam se jako v hustohustém remízku ukrývá náhodně volená porota, která umí hodnocením umělce potopit, stejně jako ho neobjektivně vynést na vrchol večera. Moderuje Jiří Maryško.

Do Café Max(u)

Café Max v Pivovarské zve ve středu od 20.00 na pořad Ústecká Zeměplocha, poctu oblíbenému spisovateli Terry Pratchettovi. Muži zábavného psaní a nezměrné fantazie, který bohužel nedávno zemřel, ale dál nás baví dál.

Den poté od 21.00 uvede Max hudební „nu" pořad DJ Jana B. Slibuje nu-jazz, nu-latin plus nu-funk. Báječný je ne něm i vstup zdarma.

Středa 5. května do 19.00 v Činoheráku na Střekově je ve znamení černé komedie „Láska práce, láska práce". Uvidíte pět mikro komedií o sebevraždě. „Nenechte si ujít předposlední představení úspěšné hry," zve Činoherák Ústí.

Na Činoherák

Je tu pět postav. Trochu asociální mladý muž pracuje na poště a věří na spiknutí všude kolem. Natálie z call centra má nádherný hlas i vlasy a řeší dilema: Zavolat, nebo nezavolat příteli? Hubert W., řidič autobusu, dostal po 20 letech výpověď. Je tu i zbohatlík, který neví, co si má počít se svými penězi.

A tak nejraději ze všeho sedí u televize. Mladík zase flirtuje se starší květinářkou. A do toho všudypřítomné hlasy. Hrají Jan Jankovský, Nataša Gáčová, Matúš Bukovčan, Marta Vítů, Kryštof Rímský, Jiří Maryško.