Umělecký ekvivalent kohoutích zápasů. Tak trefně definují organizátoři akci Slam poetry, která se v sobotu 13. června uskuteční v Lounech. Hostit ji bude od 20 hodin restaurace Černý kůň.

Exhibice mistrů slova nabídne vystoupení těch nejlepších, které Česká republika má! Anatol Svahilec se stal mistrem Slam poetry ČR v roce 2014, Metoděj Constantine o rok dříve. Pomyslnou kůži na trh ponesou také například Pavel Oškrkaný a Aleš Misař. Zapojit se budou moci také samotní diváci. O hudební doprovod se postarají Blues Dickinson.

Vstupné na nevšední akci bude zdarma.

Slam poetry je zvláštní styl básnického přednesu, který nesvazují prakticky žádná pravidla. Přirovnat by se dal ke stand-up výstupům, ovšem tentokrát protagonista zapojuje rýmy, rytmus a básnické prvky. „V principu platí, že přednes musí být natolik sugestivní, jímavý či zábavný, aby dosáhl největšího ohlasu v publiku. Obsah výstupu by měl být vždy autorský. Řada slamerů vystupuje pod pseudonymy. Diváci jsou často vyzváni k interakci, třeba k zadání tématu básně či slova, které má vystupující použít," vysvětluje internetová encyklopedie Wikipedia. Klání mezi účastníky je hodnoceno samotným publikem.