Pouze první ročník akce, při níž se - většinou ze soboty na neděli - v Praze otevřou dveře muzeí, galerií a dalších kulturních institucí, zaznamenal menší počet návštěv. Letos stejně jako před 13 lety napočítali organizátoři 120 tisíc vstupů, což je oproti minulém roku výrazný pokles - za kulturou přišlo o 65 tisíc lidí méně. Rekord padl před deseti lety s více než 200 tisíci návštěvníky.

"Děkujeme všem účastníkům. Počasí nám letos moc nepřálo, ale za rok nám snad bude svítit slunce," napsali organizátoři Pražské muzejní noci na Facebook. Ještě před začátkem víkendové akce lákali tím, že "sice prší, ale v muzeích je sucho a útulno."

Je pravda, že po sedmé hodině večerní už bouře nad Prahou spíše odeznívaly. Největší intenzitu měly dřív, takže zkomplikovaly hlavně práci dobrovolníků v informačních stanech na náměstí Jana Palacha. Na chvíli musel být provoz infostánků přerušen.

Do programu se zapojila padesátka institucí, které otevřely celkem 77 budov po celé Praze. Přestože pršelo, na některých místech se tvořily dlouhé fronty lidí s deštníky, proto pořadatelé doufali, že špatné počasí návštěvnost zásadně neovlivní. Zájem lidí však nebyl takový, speciální festivalové autobusy jezdily většinou poloprázdné. Otevřeno bylo do jedné hodiny po půlnoci.

Někteří lidé na sociálních sítích i tak ocenili 15. ročník Pražské muzejní noci. Pořádně živo bylo v Národním technickém muzeu, mezi oblíbené patřilo i Muzeum Policie České republiky. Do všech budov byl vstup zdarma s výjimkou národní kulturní památky Vyšehrad, kde návštěvníci platili za vstup symbolickou jednu korunu. 

Muzejní noc v Praze zakončuje celorepublikový festival, do něhož se zapojilo přes 500 institucí ze 170 měst. Nápad na organizace této netradiční události vznikl v roce 2004 v Národním muzeu. Po velkém ohlasu veřejnosti pořadatelství přešlo pod Asociaci muzeí a galerií.