Inaugurace výstavy s názvem Symposium ´66 připravené k 50. výročí prvního mezinárodního setkání sochařů v Hořicích se uskuteční v sobotu 9. července od 16 hodin v Galerii plastik na Gothardě.

Na téma Hořice v kontextu evropských výtvarných symposií zde promluví Marcel Fišer, kurátorka projektu Jana Cermanová představí výstavní koncept. Výstava potrvá od 28. června do 28. srpna.

SYMPOZIUM
Samotné setkávání sochařů se poslední roky opakuje po dvou letech. Letos má přijet tvořit pod hořické chlumy pět umělců, z toho tři ze zahraničí, konkrétně z Indie, Japonska a Ukrajiny.

Do města přijedou v pondělí 4. července a na radnici je slavnostně přivítá vedení Hořic. Poté už je v lomu sv. Josefa čeká měsíční tvrdá práce. O největší dílo se postará zástupce z Indie, který bude tvořit plastiku o výšce přibližně tři metry. Její šíře by pak měla přesahovat dva metry.

Sochaři budou svá díla tesat z pískovcového kamene, který město připraví během příštího týdne. Část pochází z lomu Dubenec a část zajistí už tradičně firma Kámen Ostroměř.

Lidé mohou umělce během jejich počínání kdykoliv navštívit a pozorovat je při jejich obdivuhodné a tvrdé práci. (jiv, paf)