Dvanáctiletá Darci Lynne byla výraznou favoritkou soutěže hned od svého prvního vystoupení, v němž rozesmála i dojala diváky a porotu bezchybným vystoupením s králičí loutkou Petunií. Ta pod jejím vedením "vystřihla" píseň Colina Meloye Summertime. Skvělý zpěv malé břichomluvkyně ve spojení s grimasami loutky zaujal porotkyni Mel B (bývalou členku dívčí pěvecké skupiny Spice Girls) natolik, že stiskla zlatý bzučák a poslala dívku rovnou do dalšího kola.

Zdroj: Youtube

V něm Darci Lynne vystoupila s loutkou myšáka Oscara, který své vystoupení "věnoval" právě Mel B, do níž se platonicky zamiloval. Zazpíval jí pro změnu píseň Who's Lovin' You od amerického hudebního kvinteta The Jackson 5 (kvinteto tvořilo původně pět synů Katherine a Josepha Jacksona, mezi něž patřil i později slavný Michael Jackson).

Zdroj: Youtube
Starobylé amfory, podobné těm, které byly nalezeny na Sicílii
Archeologové našli 6 tisíc let staré víno. Vinařství je starší, než se myslelo

O postup do semifinále se Darci utkala s další velkou favoritkou letošního ročníku soutěže, devítiletou zpěvačkou Angelikou Haleovou, jež si získala porotu naprosto dokonalým předvedením písně Girl On Fire od Alicie Keysové a rovněž uhranula jednoho z porotců natolik, že stiskl zlatý bzučák. 

Zdroj: Youtube

Výkony obou dívek byly do té míry suverénní, že do semifinále postoupily obě. Darci Lynne navíc získala u publika nemalé body tím, když při dalším vystoupení nachystala léčku přímo na předsedu poroty Simona Cowella, kterého "sváděla" její další loutka nerudné staré báby Edny. Úspěch slavil nejen "Ednin" zpěv, při němž loutka vyznávala svou lásku přímo porotci na rameni, ale i její úvodní dialog s Darci: "Jsi mnohem starší než on, co když dostaneš infarkt?" "Bez obav, Darci, Simon to umí z úst do úst."

Zdroj: Youtube

Vítězné tažení soutěží se nikde nezbrzdilo a břichomluvkyně se dostala až do finále, v němž vystoupila se dvěma loutkami současně. V konečném rozhodování mezi posledními dvěma finalisty se opět setkala s Angelikou Haleovou, která jí byla po celou dobu soutěže největší soupeřkou, a štěstí ji neopustilo. Od diváků obdržela celkem 52 milionů hlasů, což bylo podle moderátorky pořadu Tyry Banksové nejvíc v dosavadní historii soutěže. Kromě toho získala také milion dolarů a vlastní show v Las Vegas.

Zdroj: Youtube

Angelica Haleová byla druhá, třetí skončila ukrajinská taneční skupina Light Balance a čtvrtá hluchá zpěvačka Mandy Harveyová. Pětici finalistů završila kanadská psí drezérka Sara s psíkem Hero.

Darci Lynne pochází z Oklahomy, s břichomluvectvím začala v deseti letech, podle svých slov proto, že hodně bojovala s vlastní ostýchavostí a věřila, že břichomluvectví jí pomůže se ostychu zbavit. První loutkou ji překvapila její matka, postupně pak přibyly další. 

Amerika má talent je soutěžní talentová show televizní stanice NBC.

Škody napáchané hurikánem Maria
Portoriko po úderu hurikánu Maria čelí bleskovým povodním