Kriminálku vedenou zkušeným majorem Strouhalem (Martin Dejdar) posílil na sklonku loňského léta kapitán Kovář (Jiří Hána). Zuzana Májová (Zuzana Kajnarová) čerstvě odešla za svými mateřskými povinnostmi a Lukáš Panenka (Jakub Štáfek) byl na vlastní žádost, ale s přátelskou podporou šéfa odvelen do jiného útvaru.

Ondřej Vetchý a Richard Krajčo v novém dvoudílném thrilleru Vysoká hra.
Vysoká hra. Richard Krajčo odhaluje coby policista rozsáhlou korupční síť

A tak se oslabený tým vyšetřovatelů dočká dvou nových členů kapitánky Jany Šafářové v podání Evy Leimbergerové a kapitána Tomáše Berana, jehož ztvárňuje Jacob Erftemeijer.

Tvrdá práce

„Jana přišla do Prahy z Olomouce. Chce se vymanit ze stínu svého otce, který je známým kontroverzním právníkem. Kvůli němu má pověst protekčního dítěte, což je jí dost nepříjemné. Chce dokázat, hlavně majoru Strouhalovi, že k tomu, aby prorazila, jméno Šafář nepotřebuje. Ví, že je dobrá a i dost tvrdě pracuje,“ vypráví o své roli herečka Eva Leimbergerová.

Její seriálový kolega Tomáš Beran je, jako bývalý voják, přesněji vojenský policista, fyzicky velmi zdatný. Sloužil v zahraničí v jednotkách OSN v Afghánistánu. Měl nakročeno ke slušné kariéře, ale nakonec se rozhodl vrátit domů a sloužit na kriminálce.

Hasiči kolem nás. Hrdiny v čele s velitelem hasičů Petrem (Petr Rychlý) čekají nelehké situace v seriálu Co ste hasiči?
Nova zbrojí na jaro. Nasadí nové díly Kameňáku a hasiče

Chemie funguje

S Janou Šafářovou se zná z minulosti. Kdysi spolu měli krátký románek, který Tomáš utnul odjezdem na misi. Oba se tomu brání a před okolím to tají, ale stále ještě mezi nimi funguje chemie.

„Tomáš je především výkonná síla, nemá ve zvyku přemýšlet příliš za roh. Má toho dost za sebou, takže dovede v leckterých situacích zachovat klid. I když občas možná rychleji jedná, než přemýšlí,“ doplňuje představitel Tomáše Jacob Erftemeijer.

Lucie Vlkojanová zastupuje jižní Čechy.
Profi cukrařina by byla dřina, říká Lucie ze soutěže Peče celá rodina

Jako herec ale na rozdíl od seriálového Tomáše poznal Evu Leimbergerovou až během natáčení, přestože i ona prošla angažmá v pražském Švandově divadle, kde aktuálně působí. „Minuli jsme se tam. Když jsem já nastoupil, ona už byla pryč,“ sděluje.

Z toho, že byl do role kriminalisty obsazen, má stejně jako jeho spoluhráčka radost. „Zároveň mě přepadla obava, jak to půjde skloubit s prací v divadle. V současné době účinkuju v deseti inscenacích a někdy to vychází i na dvacet večerů měsíčně. Ale věřím, že se to poddá,“ usmívá se Jacob Erftemeijer.