„Když narazíte na někoho se zajímavým příběhem, je potřeba, aby se o něm dozvěděli i ostatní,“ je přesvědčená žena, která procestovala desítky zemí.

S hrdinkou knihy Callaway, kterou se chystáte zanedlouho vydat, jste se seznámila na poměrně neobvyklém místě.
Byla jsem tam s malou holčičkou, o kterou pečuji. Na tu paní se dívala, prohlížela si ji a také se jí zeptala, co to má s obličejem. Cítila jsem se trapně. Nakonec jsme se daly do řeči, vyprávěla mi, co ji v životě potkalo, a vznikla z toho kniha inspirovaná skutečnými událostmi.

O čem vypráví?
Je to příběh o ženě trpící domácím násilím a o tom, co ji po zranění, které jí způsobil partner, vrátilo zpátky do života. Ztratila práci, kontakt s celým světem, protože se uzavřela do sebe. Podlehla alkoholu, gamblerství. Název knihy Callaway je pojmenovaný po značce golfových holí. Právě golf byl sport, který ji přivedl zpět do života.

Jde o vaši třetí knihu. První jste vydala v roce 2015. Kdy se ve vás objevila touha po psaní?
Provází mě celý život. Vyrůstala jsem v rodině, která milovala knihy. A láska k nim, literatuře a ke čtení mě neopustila. Čtu pořád. Mám ráda příběhy podle skutečných událostí, životopisy. A nejsem filmový divák, ale čtenář. Dřív ve mně vyvolá emoci psané slovo než obraz. Později jsem začala pozorovat lidi, vnímat, jak se kdo chová a psát krátké příběhy, ale jen sama pro sebe. A pak přišel impuls od mého syna, který byl přesvědčený, že když už takto tvořím, měl by to někdo i číst. A tak to začalo.