Tradičně se na festivalu udílejí dvě ceny - cena SČUG Hollar a cena Nadace Hollar. Třetí cenu udělovanou v rámci festivalu předává Spolek sběratelů a přátel exlibris. Ceny se vyhlašují vždy při vernisáži.

Spolek navázal na tradici 19. století

Příští rok čeká SČUG Hollar oslava stoletého výročí založení na sklonku roku 1917, a s tím také řada výstav mimo Galerii Hollar, které toto výročí připomenou a oslaví. Jubilejní rok 2017 je proto vyhlášen Rokem grafiky.

Programem spolku Hollar byla od jeho začátku technická dokonalost grafické práce a navázání na tradice 19. století. K jeho zakládajícím členům patřili František Bílek, František Kysela či Jan Konůpek.

Spolek sdružuje 160 českých grafiků, teoretiků a tiskařů

První členská výstava se konala v roce 1918. Od 1956 fungoval jako skupina Hollar při SČVU, byl orientován na průbojnější a experimentální směry a propagaci české grafické tvorby v zahraničí. Spolek nedobrovolně přerušil činnost roku 1972 v období normalizace.

Po roce 1989 byl spolek obnoven a později získal zpět galerii na Smetanově nábřeží. Mezi jeho členy patřili například Vojtěch Preissig, Max Švabinský, Kamil Lhoták, Emil Filla, Oldřich Kulhánek, František Kupka, Jan Zrzavý, Jiří Trnka, Josef Lada, František Tichý, Zdeněk Sklenář či Adolf Born. Nyní sdružuje 160 českých grafiků, teoretiků umění a tiskařů.

Čtěte také: Dvě výstavy o Chartě 77 zahájí výstavní program NG v roce 2017