Roční šňůra výstavy ke stému výročí od narození oblíbeného českého spisovatele Bohumila Hrabala vrcholí i v Podkrkonoší. V pobočce Galerie La Femme ji uvidíme až do konce ledna.

Výstava se poprvé představila veřejnosti v únoru letošního roku na Staroměstské radnici v Praze. Tvorbou i filmovou podobou děl se inspirovalo sedm desítek malířů a sochařů. "Expozice na téma Osobnost a dílo Bohumila Hrabala je nejnovějším projektem dlouhodobého cyklu výstav nesoucích název Domácí úkoly Galerie La Femme. Dává příležitost k seznámení se s mnohdy velmi neotřelým a unikátním pohledem umělců na našeho významného autora," řekl galerista Miroslav Lipina.

V Horkách u Staré Paky uvidíte například Něžného barbara, jehož autorem je uznávaný malíř automobilů Jiří Rameš. „Ztvárnil jsem úvodní scénu filmu, kde hlavního hrdinu zatýká příslušník SNB. Kdo se bude pozorně dívat, pozná určitě Bolka Polívku nebo Jiřího Menzela," popisuje obraz autor.

Své kouzlo mají i díla Davida Vávry, Radovana Paucha nebo Viktorie Jiránkové.

Výstava Pocta Bohumilu Hrabalovi je v Galerii La Femme dobrým místem pro výuku českého jazyka. Žáci se tady netradiční formou seznámí s významným českým spisovatelem a uvědomí si jeho velikost.

(jt)