„Vydavateli jsem odevzdal přes stovku svých povídek, aby vybral ty nejzajímavější. Doufám, že to bude fungovat a zaujmou i české čtenáře," prozradil o svém novém díle Robert Fulghum.

Významný a uznávaný autor, jehož knih se po celém světě prodaly desítky milionů kusů, se do České republiky vrací pravidelně.

„Vy jste dnes přišli, abyste mě viděli, a já jsem přijel, abych vás mohl osobně poznat a potkat se s vámi z očí do očí," řekl Robert Fulghum, který ochotně podepisoval svoji novou knihu a fotografoval se se svými příznivci.

Do Šumperka zavítal díky projektu LiStOVáNí herce Lukáše Hejlíka. Ten se svými kolegy šumperskému publiku zahrál poslední Fulghumovu románovou věc Drž mě pevně, miluj mě zlehka.

Fughum má české publikum rád.

„Popravdě, byl to jeho impuls a já si toho moc vážím. Robert je už starý pán, který má za sebou klikatou vzrušující cestu. Myslím, že žádný autor takového formátu se opravdu nikdy v takovém rozsahu nedostal mezi publikum po celé republice. Takové turné nemají ani rockové hvězdy nebo političtí kandidáti," pochvaloval si Lukáš Hejlík.

Návštěva Roberta Fulghuma a představení LiStOVáNí bylo součástí víkendu nabitého literaturou, který připravil Šumperský okrašlovací spolek. Už v pátek ho odstartovalo promítání letního kina na Točáku. Biograf Láska uvedl nový československý thriller Rudý kapitán, který vznikl podle knižní předlohy Dominika Dána.

V sobotu dopoledne se pak konal knižní bazárek, na němž mohli Šumperané provětrat své knihovny, zbavit se přebytků a po pětikoruně nakoupit přírůstky.

Celý výtěžek organizátoři použijí na vydání Dějin města Šumperka. Ty napsal v roce 1923 Franz Harrer, šumperský patriot a zakladatel zdejšího muzea. V češtině ale kompletní dějiny města ještě nikdy nevyšly.